Aktualności‎ > ‎

Kolędnicy Misyjni w Krakowie

opublikowane: 14 cze 2015, 13:12 przez Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica w Bobowej
Kolędy misyjnej ciąg dalszy

W sobotę, 13 czerwca kolędnicy misyjni z Bobowej i Brzany, którzy - jak pamiętamy - w grudniu ubiegłego roku zawitali do naszych domów opowiadając o misjach i prosząc o ofiarę na ten cel, wyruszyli na wycieczkę do Krakowa. Towarzyszyli im: katechetka Lucyna Hartig, siostra Rozaria oraz nauczycielki Jolanta Połeć i Katarzyna Sowa. 

Najpierw grupa zwiedziła Centrum Jana Pawła II "Nie lękajcie się", a w nim Sanktuarium Świętego Jana Pawła II z relikwiami Papieża Polaka, Kościół Górny z pięknymi, złoconymi mozaikami ściennymi oraz Muzeum Papieskie z rzeczami osobistymi Jana Pawła II. 

Następnie grupa udała się do krakowskiego Parku Edukacji Globalnej "Wioski Świata" prowadzonego przez Salezjański Wolontariat Misyjny MŁODZI ŚWIATU. Tutaj zobaczyli m.in. wioskę afrykańską, mongoską jurtę, indiańskie tipi, świat slumsów, weszli do igloo, które nie topi się w słońcu, a tego dnia było naprawdę gorąco, bo temperatura wynosiła ponad 30°C. Mimo wielkiego upału aktywnie uczestniczyli w warsztatach edukacyjnych. Starsza grupa oglądała film o krajach misyjnych i odpowiadała na pytania dotyczące misji. Młodsi natomiast zabawili się w Indian. Malowali twarze, wymyślali okrzyki wojenne, strzelali z łuku, ćwiczyli zręczność rzucając kapeluszem oraz siłę przeciągając linę. 

Wieczorem zmęczeni, szczególnie żarem lejącym się z nieba, ale zadowoleni wrócili do domu.  

Wioski Świata