Aktualności‎ > ‎

Kolęda misyjna

opublikowane: 28 gru 2014, 08:52 przez Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica w Bobowej   [ zaktualizowane 28 gru 2014, 08:54 ]


Zbiórka na rzecz dzieci 
w krajach misyjnych

Inicjatywa kolędników misyjnych na stałe wpisała się już w „poświąteczny” krajobraz  Bobowej.

27 grudnia 2014 roku z kolędą misyjną po naszej parafii wyruszyło aż 18 grup, w sumie około 150 kolędników – uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum w Bobowej i Brzanie. Każdej grupie kolędniczej towarzyszyła osoba dorosła. Opiekunami byli nauczyciele bądź rodzice. Kolędnicy przygotowali na tę okazję specjalne stroje, kolędy i krótkie wierszyki informujące o sytuacji na misjach i celu kolędowania.

Uroczyste rozesłanie kolędników misyjnych nastąpiło podczas Mszy św. o godz. 10.00 w drugi dzień Świat Bożego Narodzenia. Wówczas ksiądz Tomasz Gołąbek udzielił specjalnego błogosławieństwa w obecności wspólnoty parafialnej. W ten sposób poinformował parafian o terminie i celu kolędy misyjnej.

Jak co roku kolędnicy zbierali ofiary pieniężne na rzecz swoich rówieśników w krajach misyjnych. Parafianie poinformowani o tej inicjatywie bardzo chętnie otwierali drzwi kolędnikom i hojnie wspierali dzieło misyjne. Na ten cel uzbierano ponad 15 tys. złotych. 

Kolędę misyjną w Bobowej zorganizowały: nauczycielka religii pani Lucyna Hartig oraz siostra Rozaria.

Kolęda misyjna