Aktualności‎ > ‎

Ja też mam talent

opublikowane: 23 cze 2015, 13:50 przez Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica w Bobowej   [ zaktualizowane 23 cze 2015, 14:00 ]

Jakie talenty mają nasi uczniowie?

Kilka dni temu Samorząd Uczniowski ogłosił konkurs dla uczniów naszej szkoły „Ja też mam talent”, w którym to konkursie uczniowie mogli zaprezentować swoje talenty muzyczne, wokalne, recytatorskie, plastyczne, taneczne i inne.  Okazało się, że do konkursu zgłosiła się spora grupa uczniów utalentowanych w różnych dziedzinach.

Uroczystość ta odbyła się 22 czerwca na sali gimnastycznej, która tego dnia przekształciła się w salę widowiskową. Zebrała się tam cała społeczność szkolna: zerówkowicze, uczniowie szkoły podstawowej  i gimnazjum oraz nauczyciele i wychowawcy. Byliśmy świadkami wielu wspaniałych występów zarówno młodszych jak i starszych uczniów. Każdy artysta otrzymał okolicznościowy dyplom z rąk dyrekcji szkoły oraz słodki upominek od Rady Rodziców.

Podczas tej gali pani Jolanta Gajczewska dokonała podsumowania akcji zbierania zakrętek plastikowych. W tym roku szkolnym były one zbierane dla Rafała Babicza z Falkowej na zakup wózka inwalidzkiego oraz aparatu do odsysania. Do tej akcji przyłączyło się wiele dzieci z zerówek, uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum. Zebraliśmy 38 worków po ok. 20 kg, co dało w sumie ok. 760 kg zakrętek.  Akcja zbierania zakrętek w naszej szkole trwa od 2011 roku. Zbieraliśmy zakrętki dla Julii, Wiktorii, Kacpra, teraz dla Rafała, którego wraz z jego rodzicami gościliśmy tego dnia w naszej szkole. Rodzice Rafała podziękowali wszystkim na forum szkoły za tę zbiórkę i wsparcie.

 W ciągu 4 lat zebraliśmy 147 worków po ok. 20 kg, co daje w sumie ok. 2940 kg (1kg to ok. 450 zakrętek, zebraliśmy więc  ponad 1 mln 300 tyś zakrętek).

Tego dnia pani Teresa Pres podsumowała też tegoroczną akcję zbiórki surowców wtórnych nadających się do recyklingu. W obecnym roku szkolnym uczniowie naszej szkoły zebrali 1879 kg butelek plastikowych i 33 kg puszek aluminiowych. Uczniowie poszczególnych klas otrzymali dyplomy za udział w akcji „Zbieramy butelki plastikowe i zakrętki – dbamy o środowisko, w którym się wychowujemy i mieszkamy – pomagamy potrzebującym” i drobne upominki, których fundatorem była Rada Rodziców oraz Urząd Miejski w Bobowej. Najwięcej surowców zebrali uczniowie młodszych klas, na wyróżnienie zasługują klasy: 3b, 4a, 1d, 1a i 2a.

Zebrane surowce odwożone były do skupu przez pracownika BUDIMETU – pana Adama Gucwę. Za uzyskane ze sprzedaży pieniądze zakupione zostały krzewy ozdobne, które upiększają teren przy szkole. W akcji brali udział również rodzice uczniów poszczególnych klas, za co serdecznie dziękujemy. Działania te uczą dzieci od najmłodszych lat szacunku do otaczającej przyrody.

W nawiązaniu do prowadzonych akcji na scenie pojawili się aktorzy z klasy 5b, którzy pod kierunkiem pani Aliny Skórskiej przygotowali przedstawienie dotyczące środowiska naturalnego, jego zanieczyszczenia i form ochrony.

Po zaprezentowaniu się wszystkich artystów dyrektor szkoły Adam Urbanek pogratulował im udanego występu oraz podziękował nauczycielom zaangażowanym w przygotowanie tej szkolnej uroczystości, a w szczególności opiekunom Samorządu Uczniowskiego. Na koniec stwierdził, że talentów  w naszej szkole nie brakuje. 

Ja też mam talent