Aktualności‎ > ‎

Jasełka w sali "Koronka"

opublikowane: 19 gru 2019, 12:23 przez Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica w Bobowej


„Aby święta nie były smutne”

Siostra Justyna wyreżyserowała kolejne przedstawienie. Tym razem „Teatr pod Aniołem” zgrupowany przy Szkole Podstawowej w Bobowej zaprezentował na scenie bobowskiej „Koronki” spektakl pt. „Aby święta nie były smutne”. Artyści wystąpili dwukrotnie w czwartek, 19 grudnia najpierw dla młodszych, a później dla starszych kolegów ze swojej szkoły. Dwukrotnie sala wypełniła się po brzegi.

Spektakl rozpoczął się bardzo komercyjnie: centrum handlowe w „świątecznym wystroju”, stoiska z zabawkami i ozdobami, informacje o promocjach, pośród stoisk zabiegani ludzie robiący ostatnie świąteczne zakupy, w sklepie Mikołaj i Mikołajka, w domach gruntowne porządki i załatwianie różnych sprawunków. A gdzie w tym komercyjnym świecie podział się Pan Jezus?

Na to pytanie starali się odpowiedzieć nasi młodzi aktorzy odgrywając sceny sprzed 2000 lat. Na scenie pojawiali się kolejno: Święta Rodzina, pastuszkowie, aniołowie, Trzej Królowie i zwyczajni ludzie przygotowujący się do wieczerzy wigilijnej.

Na końcu usłyszeliśmy życzenia: Niech maleńki Jezus obdarzy Was swoją miłością i pokojem. Niech zabłyśnie w Was światło i rozpromieni wszystkie troski i trudności. I niech będzie ważniejszy od wszystkich choinek, potraw i prezentów. Niech znajdzie miejsce w każdym domu… i w każdym sercu.

Spektakl można obejrzeć jeszcze w sobotę 21 grudnia o godz. 17.00 w sali widowiskowej „Koronka”. Serdecznie zapraszamy!


Jasełka w Koronce