Aktualności‎ > ‎

Jasełka w "Koronce"

opublikowane: 2 sty 2019, 12:31 przez Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica w Bobowej

Pamiętajmy – Betlejem jest w Nas!

Siostra Justyna, która pracuje u nas od września tego roku, kontynuuje w naszej szkole tradycje teatralne swojej poprzedniczki - Siostry Rozarii.

Siostra Justyna zorganizowała dla młodzieży i dzieci spragnionych występów scenicznych dwa kółka teatralne: młodsi tworzą „Promyczki Bobowskie”, a starsi „Teatr pod Aniołem”.

Półroczna praca z obydwoma kółkami teatralnymi znalazła swój finał w niedzielę (30.12.2018 r.) na scenie bobowskiej „Koronki”.

Młodzi aktorzy wspólnie zagrali w spektaklu jasełkowym pt. „Betlejem jest w Nas” wyreżyserowanym przez Siostrę Justynę. Podziw wzbudzały: mnogość aktorów na scenie, ich dopracowane stroje, bogata sceneria, wielowątkowość przedstawienia, przeplatanie czasów współczesnych z czasami Chrystusa, ruch sceniczny, śpiew, muzyka i wspaniała gra aktorów, dzięki którym jeszcze raz przeżyliśmy Narodzenie Jezusa Chrystusa. Przedstawienie uzmysłowiło nam, że w życiu należy kierować się miłością, a miłość powinna zamieszkać w każdym z nas.

Ogromnie cieszy fakt, że w natłoku codziennych spraw tak wielu ludzi znalazło czas, by przyjść na spektakl i wspólnie cieszyć się z Narodzenia Pana.

Na sali widowiskowej obecni byli: Burmistrz Bobowej Pan Wacław Ligęza z małżonką, Proboszcz Parafii Bobowa ks. dr Marian Chełmecki, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Bobowej Pan Adam Urbanek z małżonką, Ks. Jarosław Kokoszka, Siostry Dominikanki, Rodzice oraz Mieszkańcy Gminy Bobowa.

 

Jasełka