Aktualności‎ > ‎

Jasełka raz jeszcze

opublikowane: 24 gru 2015, 13:10 przez Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica w Bobowej

Jasełka raz jeszcze

W przedświąteczny wtorek na sali gimnastycznej naszej szkoły mieliśmy okazję obejrzeć przedstawienie jasełkowe wyreżyserowane przez siostrę Rozarię we współpracy z katechetką Agnieszką Mól. Przedstawienie nawiązywało do pracy Zgromadzenia Sióstr Św. Dominika, które niedawno obchodziło jubileusz 150-lecia istnienia i do którego należą siostry przy parafii w Bobowej. 

Celem Zgromadzenia jest głoszenie prawdy ewangelicznej najbardziej potrzebującym. Dominikanki realizują to, pracując na czterech kontynentach. Uczą dzieci i młodzież religii, prowadzą w Polsce i za granicą przedszkola i domy opieki. Pracują w szpitalach i przy parafiach jako organistki i zakrystianki. O tym wszystkim mogliśmy się dowiedzieć ze scen, które sprytnie wkomponowane zostały w jasełka. 

Na scenie zaprezentowały się dzieci ze Szkoły Podstawowej. Dodatkowym atutem przedstawienia był taniec, śpiew i muzyka, niejednokrotnie przy własnym akompaniamencie. 

Podczas tej uroczystości dyrektor szkoły Adam Urbanek wręczył nagrody książkowe dla wyróżnionych uczniów w konkursie bibliotecznym oraz dyplomy dla wyróżnionych uczniów w konkursie recytatorskim. Uroczystość zakończyła się wystąpieniem pani dyrektor Danuty Tarasek, która życzyła wszystkim: Zdrowych, radosnych Świąt, a zarazem jak najlepszego wejścia w Nowy Rok 2016!

Jasełka