Aktualności‎ > ‎

„Jan Paweł II – patron rodziny”

opublikowane: 11 paź 2015, 14:55 przez Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica w Bobowej

Obchodzimy XV Dzień Papieski

W niedzielę, 11 października sala widowiskowa „Koronka” pękała w szwach. Do „Koronki” przybyli ci, którzy chcieli uczcić pamięć papieża Polaka, patrona rodziny. 

W myśl nauki św. Jana Pawła II, który wielokrotnie podkreślał rolę rodziny w dzisiejszym świecie, na widowni  zgromadziły się całe rodziny: rodzice, dzieci, dziadkowie. Nie zabrakło też władz gminy, Burmistrza Bobowej Pana Wacława Ligęza oraz dyrekcji naszej szkoły: Pana Adama Urbanka i Pani Danuty Tarasek.

Na  scenie wystąpiły dzieci z Koła Teatralnego powstałego niedawno przy Zespole Szkół nr 1 w Bobowej. Spektakl wyreżyserowała siostra Rozaria we współpracy z katechetkami: Panią Lucyną Hartig i Panią Agnieszką Mól.

Spektakl składający się z wielu scen nawiązujących do konkretnych etapów życia Karola Wojtyły, wzbogacony pieśniami, tańcami i grą na instrumentach spotkał się z ciepłym przyjęciem publiczności.

Po spektaklu odbył się koncert dla Jana Pawła II – wspólne granie i śpiewanie.  Na przybyłych gości czekało moc atrakcji takich jak: malowanie twarzy, balonowe wariacje... Można też było nabyć papieskie kremówki  i inne słodkości przygotowane przez rodziców. 

Jan Paweł II