Aktualności‎ > ‎

Inscenizacja różańcowa

opublikowane: 14 paź 2016, 03:26 przez Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica w Bobowej

Co Maryja przekazała dzieciom 
w Fatimie?

13 maja 1917 roku w Fatimie (Portugalia) Matka Boża ukazała się Hiacyncie, Franciszkowi i Łucji. Jej postać to było światło - wspomina Łucja. Prosiła, abyśmy przychodzili na miejsce objawień każdego dnia miesiąca, a potem otworzyła dłonie i przekazała nam odblask swojego światła. Hiacynta miała wówczas 6 lat, Franciszek 8 a Łucja 9. Do spotkania z Matką Bożą przygotowywał dzieci Anioł Pokoju. 

Wiele razy dzieci spotykały się z Piękną Panią. Maryja mówiła im o grzesznikach, skazanych na potępienie dlatego, że nie było nikogo, kto by się za nich modlił. Ostrzegała przed wielkim nieszczęściem zagrażającym światu. Powiedziała dzieciom o strasznej wojnie, która nadejdzie i prosiła, aby modliły się o pokój. 

Taką scenkę dzieci z klasy 2c Szkoły Podstawowej w Bobowej zaprezentowały w naszym kościele parafialnym 13 października 2016 roku tuż przed modlitwą różańcową. W ten sposób przypomniały wszystkim dzieciom i dorosłym zgromadzonym w kościele o słowach Maryi i prośbie Matki Bożej o odmawianie różańca, a potem wspólnie z wszystkimi zebranymi odmawiały różaniec. 

Do inscenizacji przygotowała dzieci siostra Rozaria. Rodzice włączyli się w przygotowanie strojów scenicznych.

Inscenizacja różańcowa.pptx