Aktualności‎ > ‎

Inscenizacja Drogi Krzyżowej

opublikowane: 5 mar 2017, 04:50 przez Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica w Bobowej

Inscenizacja Drogi Krzyżowej

W  Środę Popielcową rozpoczął się Wielki Post czyli czas pokuty, który ma przygotować wiernych do święta Zmartwychwstania Pańskiego. Trwa on 40 dni na pamiątkę 40-dniowego postu, jaki przeżył Jezus na pustyni. W czasie Wielkiego Postu odbywają się różne nabożeństwa: Drogi Krzyżowe, Gorzkie Żale. 

W sobotę podczas Drogi Krzyżowej dla dzieci mogliśmy zobaczyć krótką inscenizację z ostatnich chwil życia Jezusa. W klimat wydarzeń sprzed 2000 lat wprowadzili nas uczniowie z kółka teatralnego przy Zespole Szkół nr 1 w Bobowej działającego pod kierownictwem siostry Rozarii. Podczas Drogi Krzyżowej spotkaliśmy w kościele m.in.: Poncjusza Piłata, niewiasty jerozolimskie towarzyszące Jezusowi w drodze na Golgotę, Matkę Jezusa Maryję, Szymona Cyrenejczyka, Łotra czy Świętą Weronikę ocierającą umęczoną twarz Jezusa. Po każdej stacji młodzi aktorzy przypinali do krzyża wymowne hasła związane z daną stacją. 

Po Drodze Krzyżowej zebrane w kościele dzieci mogły złożyć do specjalnie przygotowanego koszyczka swoje wielkopostne postanowienia. Kolejna Droga Krzyżowa dla dzieci odbędzie się w sobotę o godz. 15.00. 

Droga krzyżowa.pptx