Aktualności‎ > ‎

Imieniny Św. Zofii

opublikowane: 17 maj 2019, 12:41 przez Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica w Bobowej

Udział naszej szkoły 
w „Imieninach Św. Zofii”

W środę 15 maja 2019 obchodziliśmy po raz drugi w Bobowej „Imieniny Św. Zofii” – patronki naszego miasta. Pomimo deszczowej pogody uczestniczyliśmy w imprezie plenerowej na ulicy Św. Zofii. Na scenie przed południem i wieczorem występowali uczniowie naszej szkoły. Dzieci tańczyły, deklamowały swoje autorskie wiersze, a chór szkolny wykonał wiązankę góralskich piosenek. Dzieci chętnie brały udział w konkursach tematycznych o Św. Zofii. Do występów przygotowali uczniów nauczyciele.

W przeddzień uroczystości (14 maja) Teatr Szkolny „Pod Aniołem” wystąpił w sali „Koronka” wystawiając sztukę w reżyserii Siostry Justyny pt. „Wierne Bogu do końca”. Spektakl poświęcony był Św. Zofii i jej trzem córkom.

Poczet sztandarowy szkoły, harcerze, dzieci w strojach średniowiecznych, dyrekcja szkoły, nauczyciele i uczniowie wzięli liczny udział w uroczystej procesji i Mszy Św. celebrowanej przez Biskupa Kieleckiego Jana Piotrowskiego. 

Po Mszy Św. na scenie przy dzwonnicy kościelnej najmłodsze dzieci przygotowane przez Panią Marię Ziomek zaprezentowały energetyczny taniec rock and roll oraz gustowny taniec z kapeluszem z dedykacją dla wszystkich pań o imieniu Zofia.

Na koniec wysłuchaliśmy koncertu gwiazdy wieczoru – Krystyny Giżowskiej, która przypomniała nam takie przeboje jak: „Złote obrączki”, „Przeżyłam z tobą tyle lat” czy „Nie było ciebie tyle lat”.

 

Imieniny Św. Zofii