Aktualności‎ > ‎

"Imieniny Świętej Zofii"

opublikowane: 18 maj 2018, 10:10 przez Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica w Bobowej
Udział naszych uczniów 

w „Imieninach Świętej Zofii”

15 maja w Bobowej obchodziliśmy święto patronki miasta - Świętej Zofii. Uroczystość ta przygotowana została z wielkim rozmachem. Rozpoczęła się uroczystą procesją z kościoła parafialnego do kościoła Świętej Zofii. W procesji wzięło udział mnóstwo osób, a wśród nich poczet sztandarowy, dyrekcja, nauczyciele, pracownicy i uczniowie naszej szkoły oraz nasza szkolna młodzież w strojach stylizowanych na epokę średniowiecza.  Następnie w nowo odrestaurowanym kościele Świętej Zofii uczestniczyliśmy we Mszy Św. koncelebrowanej przez ks. biskupa Andrzeja Jeża.

Po Mszy Św. bawiliśmy się na pikniku – „Imieniny Świętej Zofii”. Wszystkie Zosie w dzień swoich imienin otrzymały czerwone róże.

W rolę konferansjerów plenerowej imprezy wcielili się: Pani Małgorzata Molendowicz i ks. Jarosław Kokoszka. Dla uczestników zabawy przygotowano wiele konkursów związanych tematycznie ze Świętą Zofią: konkurs wiedzy, plastyczny, literacki, sprawnościowy, gdzie można było spróbować swoich sił w grze w „Zośkę”. Nasi uczniowie ochoczo wzięli udział we wszystkich tych konkursach zdobywając atrakcyjne nagrody ufundowane przez sponsorów.

Duże brawa zdobyła grupa dzieci z zerówki Pani Marii Ziomek, która bardzo barwnie zaprezentowała się  na scenie wykonując hiszpański taniec. Drugi ich numer to piosenka ”Barcelona” w wykonaniu MINI PECTUSA czyli chłopców z zerówki. Trzeba przyznać, że ich występ był zjawiskowy. Opiekunka dzieci – Pani Maria Ziomek również zatańczyła na scenie niejako dziękując Świętej Zofii za słońce, które pojawiło się na niebie w trakcie trwania uroczystości.

Jak na imieniny przystało, na licznie przybyłych gości czekały przeróżne przysmaki kulinarne. Imprezie towarzyszył zespół Tit-Bit.

Wszyscy, zarówno dzieci jak i dorośli, cieszyli się z pięknej pogody, wspólnej zabawy i udanego pikniku przy ulicy Świętej Zofii. 


Imieniny Świętej Zofii.pptx