Aktualności‎ > ‎

Gościnny występ zespołu "Perła" z Ukrainy

opublikowane: 10 lis 2017, 11:14 przez Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica w Bobowej

"Kocham Cię, Polsko"

Dnia 8.11.2017 r. do naszej szkoły zawitał dziecięcy zespół ludowy „Perła” z Ukrainy. Cała nasza społeczność szkolna zgromadziła się na sali gimnastycznej, aby zobaczyć występ młodych artystów zza wschodniej granicy. Dyrektor szkoły Adam Urbanek oficjalnie powitał przybyłych gości i zaprosił zespół na scenę.

Ukraińskie dzieci zaprezentowały bogaty program patriotyczny zatytułowany „Kocham Cię, Polsko”, niejako nawiązując do zbliżającego się święta odzyskania przez Polskę niepodległości. Oprócz tematyki poważnej w programie pojawiły się elementy „na wesoło” porywające widownię do wspólnej zabawy. 

Dzieciom towarzyszyli: nauczyciele z polskiej szkoły na Ukrainie oraz ksiądz Krzysztof Panasowiec, z pochodzenia Polak,  który od 25 lat pracuje na Ukrainie. Tam odbudowuje kościoły (w Kałuszu, Dolinie i Bolechowie), obecnie buduje przedszkole przy parafii. Krzewi polską kulturę będąc dyrektorem Sobotnio-Niedzielnej Szkoły Języka Polskiego w Dolinie (Ukraina). Uczy się w niej ok. 250 uczniów. Ks. Krzysztof jest również założycielem zespołu „Perła”, który gościliśmy w naszej szkole.

Naszą szkołę odwiedzili również: Pani Marta Przewor – prezes Stowarzyszenia Rodzin Katolickich w Rzeszowie, społeczny koordynator występów zespołu „Perła”, Pani Anna Durlak-Ligęza – prezes oraz Pani Anna Wiejaczka – członek Stowarzyszenia Przyjaciół Wsi Sędziszowa i Okolic. Oba stowarzyszenia ze sobą współpracują.

Występ ukraińskich dzieci  bardzo się podobał naszej widowni i został nagrodzony lawiną braw.

Serdecznie dziękujemy dziecięcemu zespołowi „Perła” za przybycie i zapraszamy ponownie do Bobowej!

Koncert dzieci z Ukrainy.pptx