Aktualności‎ > ‎

Gminny Konkurs Języka Angielskiego

opublikowane: 18 cze 2017, 03:07 przez Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica w Bobowej

Dwie uczennice z naszej szkoły 
na podium

Dnia 05.06.2017 r. w Zespole Szkół w Brzanie odbył się Gminny Konkurs z Języka Angielskiego, którego inicjatorką była p. Katarzyna Semla-Oratowska. Celem konkursu było zachęcenie uczniów do nauki języka angielskiego oraz propagowanie czytania, które rozwija wyobraźnię i wrażliwość bez względu na to w jakim języku książka jest napisana. Konkurs skierowany był do uczniów gimnazjów z terenu gminy Bobowa. Uczestnicy konkursu, pod kierunkiem nauczycieli prowadzących, mieli za zadanie przeczytanie i przeanalizowanie treści lektury w języku angielskim „Death on the Nile”, autorstwa Agathy Christie.

Etap gminny poprzedzony był eliminacjami szkolnymi, w wyniku których z każdej szkoły zakwalifikowało się 4 uczniów.  W naszym gimnazjum eliminacje szkolne miały miejsce 31.05.2017r. Test do etapu szkolnego został przygotowany przez panią Magdalenę Górowską. Do konkursu na szczeblu szkolnym przygotowywało się 10 uczniów. Ostatecznie 9 osób podjęło próbę rozwiązania testu. Byli to: Weronika Wolanin (IIa), Kacper Kruczek (IIa), Oliwia Gorgosz (IIa), Monika Dulęba (IIb), Alicja Warzecha (IIb), Konrad Ziomek (IIb), Klaudia Gniadek (IIb), Patrycja Kamińska (IIIa), Paulina Kloc (IIIa).

Do etapu gminnego zakwalifikowali się: Paulina Kloc, Patrycja Kamińska, Alicja Warzecha, Konrad Ziomek.  Nauczyciele przygotowujący – Marta Michalik (IIa i IIb), Patrycja Kuk (IIIa).

Etap gminny konkursu rozpoczął się 05.06.2017r. o godz. 9:00. Uczestnicy mieli 60 min na rozwiązanie zadań testowych dotyczących treści lektury, słownictwa oraz gramatyki. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwała komisja w składzie: Katarzyna Semla-Oratowska, Marta Michalik oraz Barbara Pacion.

Wyniki konkursu:

I miejsce: Paulina Kloc, Gimnazjum Bobowa
II miejsce: Magdalena Feć, Gimnazjum Siedliska
III miejsce: Patrycja Kamińska, Gimnazjum Bobowa
IV miejsce: Janusz Wojtaczka, Gimnazjum Brzana

Po ogłoszeniu wyników Dyrektor ZS Brzana, p. Andrzej Skórski, wręczył zwycięzcom dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Pozostali uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz słodki upominek.

Cieszymy się z wysokich wyników uczennic naszego gimnazjum. GRATULUJEMY!!!


Konkurs Języka Angielskiego.pptx