Aktualności‎ > ‎

Głośne czytanie dzieciom

opublikowane: 4 paź 2018, 07:33 przez Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica w Bobowej
Starsi czytają młodszym

„Starsi czytają młodszym” - pod takim hasłem w naszej szkole przeprowadzono dalszy ciąg promocji czytelnictwa, który zorganizowano z okazji Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania.

Tym razem czytaliśmy książki w klasach młodszych oraz oddziałach przedszkolnych. Zaproszenie do wspólnego czytania przyjęli przedstawiciele Rady Rodziców, którzy wraz z panią bibliotekarką czytali fragmenty książki pt. „Baba Jaga u dentysty”. 

Naszym dzieciom bardzo podobały się chwile spędzone na czytaniu. Dzieci siedząc na dywanikach lub w ławkach z uwagą wysłuchały niezwykłej  przygody, jaką przeżyła Baba Jaga odwiedzając panią dentystkę. Na koniec opowieści każde dziecko mogło wyciągnąć dla siebie odpowiednie wnioski.

Dzieci z oddziałów przedszkolnych gościły w swych progach Jasia i Małgosię – uczniów klasy 5b, którzy zaprezentowali im fragmenty bajek.

Całość spotkań ma na celu promowanie głośnego czytania dzieciom, nabywanie przyjemności z czytania i słuchania, a także poczucia przynależności do społeczności czytelniczej.


Głośne czytanie dzieciom