Aktualności‎ > ‎

Festyn

opublikowane: 2 cze 2014, 07:25 przez Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica w Bobowej

XV festyn szkolny już za nami!

Tradycyjnie, jak co roku, z okazji Dnia Dziecka na placu przy Zespole Szkół nr 1 w Bobowej odbył się festyn rodzinny. Festyn mógł zostać zorganizowany dzięki dużemu wsparciu uczniów, nauczycieli, rodziców i sponsorów. Wszystkim zaangażowanym w przygotowanie tego festynu składamy podziękowania. Dziękujemy również tym, którzy niedzielę 1 czerwca zechcieli spędzić wspólnie z nami. Ku zdumieniu organizatorów i gości nie padał deszcz, który należy już do tradycji tej imprezy. 

Uroczystego otwarcia festynu dokonali: dyrektor szkoły p. Adam Urbanek i przewodnicząca Rady Rodziców p. Teresa Groń. Konferansjerką zajęli się p. Maria Ziomek i p. Dariusz Włodarz. 

Na scenie, jak zawsze dużo się działo. Zobaczyliśmy między innymi:
- przedstawienia teatralne w wykonaniu zerówek (grupa p. Doroty Gorgosz oraz grupa p. Justyny Urbanek), 
- pokazy taneczne dzieci z klasy 3c pod przewodnictwem p. Doroty Rysiewicz,
- różne aranżacje piosenek w języku polskim i obcym (opiekunowie: p. Marta Niepsuj, p. Patrycja Kruczek, p. Jolanta Połeć),
- podsumowanie zbiórki surowców wtórnych (opiekun akcji: p. Teresa Pres),
- konfraternię miecza i topora (występ gościnny),
- występ chóru szkolnego pod batutą p. Andrzeja Małeckiego
- pokaz mody w wykonaniu gimnazjalistów (opiekunowie p. Marta Michalik i p. Dariusz Włodarz).

Poza sceną też dużo się działo. Można było obejrzeć emocjonujący mecz towarzyski w siatkówkę: uczniowie kontra nauczyciele,  który zakończył się zwycięstwem nauczycieli oraz mecz w piłkę nożną z udziałem rodziców. Dla dzieci klas II-III szkoły podstawowej zorganizawano specjalny blok sportowy, cieszący się dużym zainteresowaniem najmłodszych. 

Na stoiskach gastronomicznych czekały na gości domowe ciasta, hot-dogi, frytki, kiełbaski z grilla, lody i napoje. Podczas imprezy można było nabyć losy. Główną nagrodą był rower, który w tym roku wygrała uczennica klasy 1a SP Anna Kędzierska. Gratulujemy!

Na zakończenie imprezy do tańca przygrywał zespół "Bo-boscy". 

Następnego dnia wszyscy uczniowie z okazji Dnia Dziecka otrzymali w szkole lody sponsorowane przez Radę Rodziców. 

Festyn