Aktualności‎ > ‎

Dzień Papieski

opublikowane: 18 paź 2014, 06:26 przez Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica w Bobowej   [ zaktualizowane 26 paź 2014, 12:26 ]

Świętymi bądźcie...

16 października to dzień, w którym świat usłyszał: "Habemus Papam", Mamy Papieża. Od kilku lat w wielu szkołach odbywają się w październiku uroczystości ku czci Ojca Świętego Jana Pawła II. Tak też było w naszej szkole. 16 października zgromadziliśmy się na sali gimnastycznej, aby wspólnie uczcić pamięć naszego papieża. Dziś nie ma go już pośród nas, ale żywa jest pamięć o nim i o Jego słowach.

Podczas apelu wysłuchaliśmy wzruszających wspomnień i anegdot z życia Jana Pawła II. Dowiedzieliśmy się, że jeszcze jako ksiądz często wędrował ze swoimi parafianami po Polsce, ponieważ był miłośnikiem pieszych wycieczek i górskich wspinaczek. Poznaliśmy papieża jako człowieka duchowej głębi, wielkiej modlitwy, przewodnika prowadzącego Kościół Katolicki krokami giganta i naszego wielkiego rodaka, z którego chyba wszyscy jesteśmy dumni. 

Apel zakończył się ukochaną pieśnią papieża czyli "Barką". Uroczystość przygotowali uczniowie ze szkoły podstawowej i gimnazjum pod kierunkiem pani Lucyny Hartig i pani Lidii Łaś. 

Dzień Papieski