Aktualności‎ > ‎

Dzień Papieski

opublikowane: 12 paź 2012, 14:33 przez Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica w Bobowej   [ zaktualizowane 12 paź 2012, 14:37 ]
Dzień Papieski
W dniu 12 października 2012 r. w Zespole Szkół nr 1 w Bobowej odbył się uroczysty apel poświęcony naszemu papieżowi - Janowi Pawłowi II. "Jan Paweł II - Papież Rodziny" to hasło przewodnie uroczystości. Młodzież szkolna pod kierunkiem nauczycieli: siostry Gracji, p. Lucyny Hartig, p. Patrycji Kruczek i p. Łukasza Kruczka zaprezentowała część artystyczną. Uczniowie odegrali scenki w domu, w parku i w wadowickiej kawiarence, które miały na celu przybliżyć życie i działalność Jana Pawła II.

Karol Wojtyła urodził się 18.V.1920 r. w Wadowicach. 
"W Wadowicach wszystko się zaczęło - życie, szkoła i kapłaństwo się zaczęło" (Jan Paweł II). Karol miał szczęśliwe dzieciństwo, mimo iż wcześnie zmarła mu matka. Grał w hokeja, jeździł na łyżwach. Był zdolnym uczniem. Występował w kółku teatralnym. W przedstawieniach grał główne role.

Podczas uroczystości odwiedził nas znakomity gość - sam papież Jan Paweł II. W rolę papieża wcielił się Jakub Forczek z klasy II b gimnazjum. Papież opowiedział o wielkim znaczeniu rodziny. Udzielił rodzinie błogosławieństwa i złożył życzenia:

"Życzę każdej rodzinie, wszystkim rodzinom w Polsce i na świecie, aby coraz bardziej odkrywały wielkość i świętość swojego powołania; aby stały wiernie na straży pięknej miłości oraz każdego poczętego życia, by umiały obronić w dzisiejszych czasach drogocenne dziedzictwo wiary i przekazywać je następnym pokoleniom".

Chór zaprezentował piosenki związane z życiem papieża i o tematyce religijnej. Piosenki przeplatały przekazywane treści. Występ zakończył się ukochaną pieśnią papieża pt. "Barka". Za swój występ wszyscy artyści zdobyli gromkie brawa.

Dień Papieski.pptx