Aktualności‎ > ‎

Dzień Kobiet

opublikowane: 9 mar 2016, 05:22 przez Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica w Bobowej
Wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Kobiet!

Dzień Kobiet obchodzony jest 8 marca jako wyraz szacunku dla sufrażystek walczących o równouprawnienie kobiet. Święto narodziło się w 1909 roku w Stanach Zjednoczonych. Doszło wtedy do tragicznego zdarzenia. Podczas jednego ze strajków, kobiety sprzeciwiające się uciskowi w firmie, zostały zamknięte w fabryce, gdzie wybuchł pożar. Zginęło w nim 126 kobiet. Dzień Kobiet obchodzimy na pamiątkę tego wydarzenia. 

Dzień Kobiet jest obecnie oficjalnym świętem w wielu krajach. Tego dnia mężczyźni na całym świecie dwoją się i troją, aby sprawić kobietom przyjemność. Wręczają im kwiaty oraz drobne podarunki.

Tak było też i w naszej szkole. 8 marca chłopcy starali się być szczególnie mili wobec swoich koleżanek. Częstowali je słodyczami, wręczali kwiaty, obdarzali uśmiechem i ciepłym, serdecznym słowem. 

Dla uczczenia tego święta wszyscy zebraliśmy się na sali gimnastycznej, gdzie męska część społeczności szkolnej zaprezentowała kabaret. Chłopcy poszukiwali idealnej kobiety o anielskiej urodzie i ciekawej osobowości. I o dziwo Mistrzowi Mateuszowi udało się taką wyczarować. Wszystkim ukazała się zmysłowa Aleksandra. 

Nie zabrakło też życzeń, kwiatów, gromkiego Sto lat... od wszystkich panów dla wszystkich pań.
Za przygotowanie akademii odpowiedzialni byli oczywiście panowie: Łukasz Kruczek, Tomasz Skórski, Paweł Popardowski, Krzysztof Płaziński. 

Dzień Kobiet.pptx