Aktualności‎ > ‎

Dzień Flagi

opublikowane: 7 maj 2016, 04:16 przez Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica w Bobowej

Podwójne święto

2 maja, w Święto Flagi odbyło się uroczyste otwarcie zmodernizowanego stadionu sportowego w Bobowej. Na stadionie zgromadziło się mnóstwo osób, a wśród nich uczniowie i pracownicy naszej szkoły. Zebranych przywitał Burmistrz Bobowej Wacław Ligęza, który podkreślił patriotyczny i sportowy wymiar uroczystości. Nasze gimnazjalistki w pięknych biało-czerwonych strojach uczestniczyły w ceremonii przecięcia wstęgi. Dziewczęta i chłopcy startowali w biegach na 600 i 1000 metrów. Do tego sportowego święta przygotowywali uczniów nauczyciele wychowania fizycznego.

Tego dnia mieszkańcy niewielkiej Bobowej mieli ambitny plan pobicia rekordu Guinessa w niesieniu flagi narodowej jednocześnie przez jak największą liczbę osób. Była to pierwsza tego typu inicjatywa w Bobowej. Biało-czerwona flaga miała 400 metrów długości i ważyła około 80 kilogramów. Jej uszycia podjęła się jedna z mieszkanek Bobowej.

Mimo, że nie udało się pobić rekordu Guinessa, Bobowa udowodniła, że potrafi się zorganizować. Wspólne niesienie flagi było dowodem patriotyzmu i wspaniałym uczczeniem Dnia Flagi. 

Dzień Flagi.pptx