Aktualności‎ > ‎

Dzień Edukacji Narodowej

opublikowane: 13 paź 2018, 10:14 przez Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica w Bobowej   [ zaktualizowane 13 paź 2018, 10:15 ]
14 października 

Dzień Edukacji Narodowej

12 października br. (piątek) obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Edukacji Narodowej. Na sali gimnastycznej, w pięknej, jesiennej scenerii zebrała się cała społeczność szkolna: uczniowie, nauczyciele i pracownicy obsługi. Na tę uroczystość przybyli również zaproszeni goście: poprzedni dyrektorzy szkoły, nauczyciele i pracownicy obsługi, którzy przeszli już na zasłużoną emeryturę. Uroczystości towarzyszył poczet sztandarowy szkoły.

Dyrektor szkoły Pan Adam Urbanek rozpoczął uroczystość od złożenia życzeń nauczycielom i pracownikom szkoły. Do życzeń dołączyły się: przedstawicielka Rady Rodziców i nowo wybrana przewodnicząca szkoły. Następnie dyrektor wręczył nagrody dyrektora szkoły wyróżniającym się nauczycielom za osiągnięcia w pracy dydaktycznej i wychowawczej. Po jego wystąpieniu nastąpiła długo oczekiwana część artystyczna uroczystości.

Uczniowie pięknie recytowali okolicznościowe wiersze, w których dziękowali swoim nauczycielom za ich trud i poświęcenie włożone w wychowanie młodego pokolenia. Nowo reaktywowany chór szkolny pod batutą Pani Patrycji Kruczek zaśpiewał kilka skocznych piosenek. Występ chóru bardzo ożywił atmosferę panującą na sali gimnastycznej.

Kolejnej rozrywki dostarczyli uczniowie klasy 7b, którzy zaprezentowali przedstawienie teatralne pełne bajkowych postaci pt. „Czerwony Kapturek szuka Księcia”. Aktorzy dostarczyli widzom nie tylko rozrywki, ale i cennych rad, jak bezpiecznie korzystać z Internetu, bowiem spektakl w zabawnej formie ostrzegał przed lekkomyślnym zawieraniem znajomości przez Internet. Na szczęście wszystko dobrze się skończyło i Czerwony Kapturek znalazł wreszcie swojego Księcia z bajki. Warto tutaj podkreślić wspaniałą grę aktorów, którzy z wielkim zaangażowaniem odgrywali swoje role. Nie było widać napięcia ani tremy, które zazwyczaj towarzyszą występom na scenie. Całość dopełniały pięknie dopracowane, bajkowe stroje.

Na koniec nauczyciele otrzymali od uczniów gustowny upominek w postaci kubka z nadrukiem swojej szkoły.

Rolę konferansjerów pełnili: Agata Szafraniec i Aleksander Prokop. Uroczystość przygotowali nauczyciele: Agnieszka Zagórska-Walicka, Dariusz Włodarz, Patrycja Kruczek, Łukasz Kruczek, Aleksandra Sokołowska i Marta Niepsuj. 


Dzień Nauczyciela