Aktualności‎ > ‎

Dzień Edukacji Narodowej

opublikowane: 15 paź 2014, 10:42 przez Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica w Bobowej   [ zaktualizowane 15 paź 2014, 10:57 ]

Dla Was i o Was Nauczyciele...

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej, zwanego potocznie Dniem Nauczyciela zorganizowano w naszej szkole uroczystą akademię, na której zgromadziła się cała społeczność szkolna. W tym dniu szczególnymi gośćmi byli wszyscy nauczyciele, ci pracujący i ci, którzy odeszli już na zasłużoną emeryturę. Nadal o nich pamiętamy i serdecznie ich wspominamy. 

Na wstępie dyrektor szkoły pan Adam Urbanek złożył nauczycielom z okazji ich święta życzenia zdrowia, sukcesów w pracy zawodowej i życiu osobistym. Nauczycielka Anna Marczyk dokonała uroczystego ślubowania nauczyciela mianowanego. Dyrektor szkoły wręczył wyróżnionym nauczycielom nagrody za wysokie osiągnięcia w pracy dydaktycznej i wychowawczej. 

Następnie uczniowie zaprezentowali część artystyczną. Były to wiersze i piosenki skierowane do wszystkich nauczycieli. Na koniec młodzież gimnazjalna rozbawiła publiczność wykonując skecz z życia szkoły. W przygotowaniu uroczystości uczestniczyli opiekunowie Samorządu Uczniowskiego oraz pan Andrzej Małecki - dyrygent chóru szkolnego.  

W dowód wdzięczności uczniowie wręczyli nauczycielom symboliczny kwiatek i smakowity upominek. Po akademii Rada Rodziców zaprosiła nauczycieli na kawę i ciastko. 

Zdjęcia: Konrad Szarek

Dzień Nauczyciela