Aktualności‎ > ‎

Dzień Edukacji Narodowej

opublikowane: 11 paź 2013, 14:07 przez Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica w Bobowej

Dziękujemy za trud, serce i …

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej zwanej potocznie Dniem Nauczyciela w czwartek 10 października 2013 roku w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia, na którą zaproszeni zostali obecni i emerytowani nauczyciele i pracownicy szkoły oraz przedstawiciele władz samorządowych.

Na wstępie dyrektor szkoły Adam Urbanek przywitał przybyłych gości i złożył wszystkim najserdeczniejsze życzenia z okazji ich święta. Do życzeń dołączyli się Burmistrz Bobowej, którego słowa przekazała sekretarz gminy Zdzisława Iwaniec, dyrektor ZEAS-u Andrzej Sagan, przewodnicząca Rady Rodziców Teresa Groń i przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Natalia Motyka.

Kolejnym punktem programu było wręczenie nagród dyrektora szkoły dla zasłużonych nauczycieli za wysokie osiągniecia w pracy dydaktycznej i wychowawczej. Podczas uroczystości dwóch nauczycieli: Magdalena Górowska i Dariusz Włodarz złożyli ślubowanie nauczyciela mianowanego podpisując uroczyście akt ślubowania.

Po części oficjalnej swój program artystyczny przedstawiły dzieci klas trzecich szkoły podstawowej prezentując barwny taniec z chustą, piosenki i wiersze o tematyce szkolnej. Dzieci do występu przygotowały wychowawczynie Agnieszka Święs i Aneta Fyda, a pomagali im nauczyciele Łukasz Kruczek, Małgorzata Janus, Dorota Fryczek.

Na koniec każdy nauczyciel otrzymał smakowity upominek z następującymi życzeniami:

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej składamy najserdeczniejsze życzenia, po stokroć zdrowia, niewyczerpanych sił i energii tak potrzebnej do kształcenia młodych pokoleń, aby przyszłość każdego z nas była jak najlepsza.

Dyrekcja, Uczniowie, Rada Rodziców

Dzień Nauczyciela