Aktualności‎ > ‎

Co robią dzieci z koła misyjnego i teatralnego?

opublikowane: 22 wrz 2015, 12:55 przez Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica w Bobowej   [ zaktualizowane 22 wrz 2015, 13:00 ]
Pracowita sobota

W sobotę, 18 września 2015 r. dzieci z koła misyjnego PDMD i kółka teatralnego ze Szkoły Podstawowej w Bobowej w liczbie 17– pod opieką S. Rozarii i pani katechetki Agnieszki Mól pojechały do Krakowa. Najpierw udaliśmy się do sanktuarium Jana Pawła II w Krakowie, aby tam przy Jego relikwiach modlić się za dzieci i młodzież, za nasze rodziny.

W siedzibie Instytutu Dialogu Międzykulturowego uczestniczyliśmy w warsztatach dziennikarskich prowadzonych przez panią Magdalenę Siemion. Następnie obejrzeliśmy spektakl teatralny pt.„Prawdziwe piękno” Teatru Muzycznego AJ Project. Później udaliśmy się na rynek Starego Krakowa, zwiedziliśmy Bazylikę Mariacką,  teatr im. Juliusza Słowackiego.  

Popołudniu pojechaliśmy do domu generalnego Zgromadzenia Sióstr św. Dominika, aby spotkać się z Siostrą dominikanką  misjonarką z Kamerunu S. Józefiną Grabowską. W pięknej sali misyjnej mogliśmy podziwiać przeróżne eksponaty z krajów misyjnych Afryki, Azji, Syberii. Słuchaliśmy z zaciekawieniem opowiadań z pracy misyjnej w Afryce. S. Józefina od 1995 r. posługuje w Kamerunie wśród bezdomnych, chorych i biednych.  Na misjach służy jednemu z najbiedniejszych plemion - Gbaya, w mieście Garoua Boulai. Jako lekarz prowadzi dla chorych ośrodek zdrowia i aptekę. Dzięki pomocy ludzi dobrej woli rozbudowała przychodnię i otwarła oddział położniczy. Obiecaliśmy Siostrze, że modlitwą będziemy wspierać pracę apostolską misjonarzy i misjonarek. 

Kraków