Aktualności‎ > ‎

CIASTO DLA ANTOSI

opublikowane: 6 mar 2019, 11:18 przez Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica w Bobowej
Pomóżmy Antosi!

Szkolne Koło Wolontariatu zorganizowało w szkole kiermasz ciast dla Antosi, który trwał przez 2 dni tj. w poniedziałek i wtorek (4 i 5 marca 2019). 

Poza tym każdy może wrzucić pieniądze do puszki. Zbiórka potrwa do końca bieżącego tygodnia. Całkowity dochód z tej akcji zostanie przeznaczony dla Antosi Kluk z Szymbarku, która potrzebuje zebrać ogromną kwotę 600 tysięcy złotych na operację w Szwajcarii. Dzięki niej dziewczynka będzie mogła swobodnie oddychać i mówić.

Od urodzenia los nie szczędził Antosi bólu i cierpienia. Urodziła się z zespołem Downa, ale to nie to jest jej największym problemem. Niewydolna oddechowo, zaraz po porodzie została zaintubowana i przez długie tygodnie przebywała na intensywnej terapii, gdzie po kilku nieudanych próbach przywrócenia samodzielnego oddechu, założono jej tracheostomię.

Mijały kolejne miesiące ciągłych badań, szukania przyczyny braku samodzielnego oddechu. Ostatecznie padła porażająca diagnoza – zwężenie krtani IV stopnia, najgorsze, a co za tym idzie, brak szans, by móc oddychać, czy mówić.

Konieczna była operacja krtani, której podjęli się specjaliści z Poznania. Niestety, nie powiodła się, a życie dziewczynki zawisło na włosku.

Nadzieją są lekarze ze szwajcarskiej kliniki. Leczenie tam daje szansę nie tylko na samodzielny oddech, ale także na to, że Tosia będzie mówić.

 

Ciasto dla Antosi