Aktualności‎ > ‎

Całodniowe spotkanie z książką

opublikowane: 11 maj 2016, 11:33 przez Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica w Bobowej
"Poczytajmy razem 
przyjacielu mój..."

Corocznie 8 maja obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Bibliotekarza i Bibliotek. Wydarzenie to stało się świętem rozpoczynającym Tydzień Bibliotek. Tegoroczny Tydzień Bibliotek trwający od 8-15 maja obchodzony jest pod hasłem "Wybieram bibliotekę". 

Z tej okazji 10 maja nasza biblioteka szkolna zorganizowała na sali gimnastycznej całodniowe spotkanie z książką. Imprezie towarzyszyły wystawy prac uczniów: "Klasowe Bestsellery książkowe", "Książki naszych rodziców", "Bestsellery Lokalne". 

Na to spotkanie zostali zaproszeni goście specjalni, którzy czytali dzieciom książki, a byli to:
- Pan Dyrektor Adam Urbanek (kl. VI - "Jagiełło pod prysznicem")
- Pan Bogdan Krok (kl.V - "Bon czy ton")
- Siostra Rozaria (kl. I - "Szelmostwa Lisa Witalisa")
- Pani Barbara Kowalska (kl. III - "Zezia i Giler")
- Pan Antoni Durlak (kl. II - "Szelmostwa Lisa Witalisa")
- Pani Teresa Groń (kl. IV - "Bon czy ton")

Dziękujemy serdecznie zaproszonym gościom za obecność, poświęcony czas, wspieranie naszej akcji bibliotecznej i promocję czytelnictwa. 

Podczas spotkania Koło Przyjaciół Biblioteki zaprezentowało widzom przedstawienie pt. "Zamieszanie w krainie bajek". Imprezę zakończono podsumowaniem konkursu "WIELKIE BAJKOPISANIE". Imprezę przygotowały panie bibliotekarki: Wiesława Tarasek, Barbara Pater, Halina Fyda, Dorota Gorgosz i Agata Jankowska. 

Przypominamy, że nasza szkoła przystąpiła do Programu "Książki naszych marzeń". Dzięki Rządowemu Programowi i wsparciu finansowemu Urzędu Miasta Bobowa mogliśmy zakupić nowe pozycje książkowe na kwotę 2 712,50 zł.  Bibliotekarze po konsultacji z dziećmi i młodzieżą zakupili 181 nowych woluminów. Książki te cieszą się ogromną popularnością i zachęcają do częstych odwiedzin biblioteki szkolnej. 
 

Całodniowe czytanie.pptx