Aktualności‎ > ‎

„BohaterOn”

opublikowane: 13 wrz 2019, 12:26 przez Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica w Bobowej
„BohaterOn” 
– wyślij kartkę do Powstańca Warszawskiego

Szkolne Koło Wolontariatu kolejny raz włącza się w organizację akcji „BohaterOn” w naszej szkole. Chcesz uhonorować uczestników Powstania Warszawskiego? Napisz do nich kartki bądź listy i pokaż, że pamiętasz o ich poświęceniu! Włącz z nami historię – akcja trwa od 1 sierpnia do 2 października. 63 dni Powstania Warszawskiego i 63 dni akcji BohaterON.

Kup bądź wykonaj własnoręcznie kartkę okolicznościową lub widokówkę ze swojej miejscowości. Wolisz dłuższe formy wypowiedzi? Możesz także napisać list.

Napisz kilka lub kilkadziesiąt słów od siebie. Pamiętaj, że to właśnie one mają największą wartość. Zostaw też swoje dane, jeśli chcesz, by Powstaniec mógł Ci odpisać. Możesz wysłać kartkę bezimienną lub do wybranego uczestnika walk o stolicę – wystarczy, że wpiszesz imię i nazwisko Powstańca wraz z pseudonimem.

W przeciwieństwie do poprzednich lat, w 2019 roku nie drukujemy i nie udostępniamy dedykowanych akcji pocztówek – nie znajdziesz ich w sieciach dystrybucji. Zaoszczędzone na produkcji i rozpowszechnianiu kartek środki przeznaczymy na realizację działań pomocowych skierowanych do Powstańców Warszawskich.

W ramach trzech edycji kampanii BohaterON – włącz historię! osoby z kraju i zagranicy napisały aż 506 051  kartek i listów do Powstańców Warszawskich. Dzięki zaangażowaniu tysięcy nadawców korespondencji udało się połączyć pokolenia i sprawić nieoczekiwaną radość naszym Bohaterom. Wierzymy, że w tym roku będziemy w stanie zrobić dla nich jeszcze więcej!


BohaterOn