Aktualności‎ > ‎

Apel świąteczny

opublikowane: 20 gru 2013, 09:09 przez Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica w Bobowej
Co robimy w święta?

19 grudnia uczniowie klas IV-VI szkoły podstawowej i I-III gimnazjum zebrali się w odświętnych strojach na sali gimnastycznej, aby obejrzeć spektakl przygotowany przez młodych artystów przybliżający nam sceny z Biblii o narodzeniu Jezusa. 

Na scenie widzieliśmy chyba wszystko: była powaga, zaduma, palące się świece, modlitwa, wieczerza wigilijna, ale też dynamika, ruch, taniec, muzyka, jasełka, nawet scen z supermarketu nie zabrakło. Mieliśmy autentyczny obraz zbliżajacych się świąt: świąteczne dekoracje, świąteczna atmosfera, kolędy jak również zabieganie, sprzątanie, zakupy, prezenty. A gdzie w tym wszystkim Dzieciątko Jezus?

Spektakl przygotowała i nad nim czuwała siostra Gracja, a przy scenografii swój wkład miały: Aleksandra Sokołowska, Jolanta Gajczewska, Lucyna Hartig i nauczycielki nauczania zintegrowanego. 

Po występie młodych aktorów dyrektor szkoły Adam Urbanek i wicedyrektor Danuta Tarasek wręczyli dyplomy i nagrody książkowe dla uczniów wyróżnionych w następujących konkursach: Konkurs Poezji Religijnej, Konkurs Szopek Bożonarodzeniowych i Konkurs Języka Angielskiego.

Na koniec zabrała głos przewodnicząca szkoły Natalia Motyka składając całej społeczności szkolnej życzenia zdrowych, spokojnych, radosnych Świąt Bożego Narodzenia. 

Apel świąteczny