Aktualności‎ > ‎

Akcje charytatywne

opublikowane: 19 gru 2016, 12:02 przez Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica w Bobowej   [ zaktualizowane 19 gru 2016, 12:05 ]

Akcje charytatywne 
w naszej szkole

Uczniowie należący do Szkolnego Koła Wolontariatu oraz Samorządu Uczniowskiego włączyli się w przeprowadzenie akcji charytatywnych. Pierwszą z nich była organizowana przez Fundację Pomocy Osobom Niepełnosprawnym akcja „Zostań Świętym Mikołajem”. To już 13 finał tego przedsięwzięcia, a poprzednie dwanaście edycji zakończyło się ogromnym sukcesem i przyniosło mnóstwo radości dzieciom. Przedsięwzięcie to polega na zorganizowaniu dla najbardziej potrzebujących dzieci prezentów świątecznych. Uczniowie naszej szkoły bardzo chętnie włączyli się  w akcję i uzbierała się imponująca liczba prezentów.

Kolejną akcją przeprowadzoną przez wolontariuszy była „Góra Grosza”. Najlepsze co możemy dać dziecku, to rodzina, w której może czuć się bezpiecznie, rozwijać się, swoje pasje i zainteresowania, nawiązywać przyjaźnie. 70 tysięcy dzieci przebywających w opiece zastępczej czeka na taką rodzinę. Dlatego celem akcji Góra Grosza jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie takich programów, które pozwolą dzieciom wrócić do domu bądź tworzenia takich miejsc, które będą w miarę swoich możliwości zbliżone do domu rodzinnego oraz programów, które pozwolą im spokojnie dorastać.  Akcja Góra Grosza organizowana jest w szkołach i przedszkolach w całej Polsce w dniach od 28 listopada do 9 grudnia 2016 roku.

Teraz przygotowujemy się do Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która odbędzie się 15 stycznia 2017 r. Kolejną akcją planowaną w styczniu będzie dyskoteka charytatywna, z której dochód przeznaczony zostanie dla ucznia naszej szkoły. W przeprowadzeniu wszystkich przedsięwzięć wolontariuszom pomagają opiekunowie Samorządu Uczniowskiego oraz Szkolnego Koła Wolontariatu. 

Dziękujemy wszystkim, którzy włączają się w akcje charytatywne organizowane na terenie naszej szkoły i liczymy na ciągłe okazywanie dobrego serca. 

Akcje charytatywne.pptx