Aktualności‎ > ‎

Akademia z okazji Świąt Wielkanocnych

opublikowane: 26 mar 2013, 15:24 przez Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica w Bobowej

Już Wielkanoc

We wtorek 26 marca odbyła się w naszej szkole na sali gimnastycznej akademia dla zerówek i klas 1-3 szkoły podstawowej z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych. Uczniowie klasy 3a i 3b pod opieką pani Krystyny Abram i pani Haliny Fydy zaprezentowali ciekawy program artystyczny. 

Przedstawili szczegółowo obrzędy wielkanocne od Niedzieli Palmowej do Lanego Poniedziałku. Przypomnieli tradycje i obyczaje wielkanocne, które już prawie zanikły. Były życzenia, wiersze, piosenki i inscenizacje związane z Wielkanocą. Odwiedziła nas też pani Wiosna w pięknej zielonej sukience. Może przegoni wreszcie tę mroźną zimę!

Na koniec chłopcy dyngusiarze dopełnili tradycji polewając publiczność wodą. Dziewczyny natomiast zajęły się gastronomią częstując zebranych smacznym jajkiem. Nauczyciele otrzymali świąteczny upominek - baranka z ciasta. Po występie młodych artystów głos zabrał dyrektor szkoły Adam Urbanek. Pogratulował dzieciom udanego występu i życzył wszystkim uczniom, nauczycielom i rodzicom radosnych, ciepłych Świąt Wielkanocnych. 

Wielkanoc