Aktualności‎ > ‎

3 Maja

opublikowane: 2 maj 2018, 09:42 przez Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica w Bobowej

Rocznica uchwalenia 
Konstytucji 3 Maja

30 kwietnia świętowaliśmy w szkole 227 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Konstytucja ta wyrażała nadzieje Polaków na wzmocnienie państwa polskiego, władzy królewskiej i wojska, a także nadanie praw mieszczanom i poprawienie sytuacji chłopów. Uchwalając Konstytucję 3 Maja posłowie Sejmu Czteroletniego podjęli próbę ratowania Rzeczypospolitej.

W dzisiejszych czasach też nie jest łatwo być prawdziwym Polakiem. Powinniśmy zatem znać naszą historię, by czerpać z niej siłę i  mądrość -  wartości, które pozwalają przetrwać w najtrudniejszych chwilach.

Akademię uświetniły patriotyczne pieśni w wykonaniu 70-osobowego, odrodzonego na nowo chóru szkolnego pod batutą Pana Andrzeja Małeckiego. Na koniec obejrzeliśmy taniec z biało-czerwoną flagą.

Akademię przygotowali: Marta Michalik, Magdalena Górowska, Lucyna Hartig, Aleksandra Sokołowska, Łukasz Kruczek, Małgorzata Molendowicz.

Po występie dzieci i młodzieży głos zabrał dyrektor szkoły Adam Urbanek, który pogratulował wysokiego poziomu uroczystości oraz wręczył dyplomy i nagrody za udział w konkursach szkolnych i pozaszkolnych. 


3 Maja.pptx