Aktualności‎ > ‎

11 listopada

opublikowane: 16 lis 2019, 11:52 przez Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica w Bobowej   [ zaktualizowane 16 lis 2019, 11:57 ]

WOLNA 
NIEPODLEGŁA


W dniu 13.11.2019 r. odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji 101 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczniowie uczcili to święto przychodząc do szkoły w odświętnych strojach. Zgromadzili się na sali gimnastycznej, aby w obecności sztandaru szkoły wziąć udział w niecodziennej lekcji historii. 

Uroczystość rozpoczęła się od odśpiewania hymnu państwowego oraz hymnu szkoły. Następnie uczniowie z uwagą śledzili scenki z dziejów Polski w wykonaniu uczniów klas starszych.

W tym roku cała szkoła zaangażowała się w przygotowanie tej uroczystości. Pieśni patriotyczne śpiewał nie tylko chór szkolny, ale i wszyscy uczniowie od klasy drugiej do klasy ósmej. Poszczególne roczniki prezentowały przygotowaną piosenkę. Nad całością czuwała powołana komisja, która oceniała wykonanie piosenki, ubiór, choreografię. Komisja wyłoniła następujących zwycięzców:

1 miejsce – klasy szóste

2 miejsce – klasy czwarte

3 miejsce ex aequo – klasy drugie i trzecie

Angażując się w akademię uczniowie oddali hołd naszej ojczyźnie oraz wyrazili swą wdzięczność i uznanie tym, którzy walczyli i ginęli za naszą wolną Polskę.

Uroczystość zorganizowali nauczyciele: Andrzej Połeć, Magdalena Stach, Renata Warzecha, Patrycja Kruczek i Łukasz Kruczek – oprawa muzyczna.

Całej uroczystości przewodniczył dyrektor szkoły Adam Urbanek, który na koniec wręczył dyplomy i nagrody uczniom wyróżnionym w różnego typu konkursach. 

 

11 listopada

Zdjęcia: Anna Kędzierska