Aktualności‎ > ‎

11 listopada

opublikowane: 9 lis 2018, 23:27 przez Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica w Bobowej   [ zaktualizowane 9 lis 2018, 23:47 ]

Wolność nie jest dana 
raz na zawsze

W piątek, 9 listopada 2018 roku w naszej szkole na sali gimnastycznej odbyła się uroczysta akademia poświęcona 100-letniej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Młodzież klasy 8a przypomniała wydarzenia z kart historii, zaś uczniowie klas młodszych zaprezentowali szereg wierszy o tematyce narodowowyzwoleńczej. Całość uświetnił występ chóru szkolnego pod batutą Pani Patrycji Kruczek. Chór wykonał wiązankę pieśni patriotycznych.

Akademię przygotowali nauczyciele: Andrzej Połeć, Jerzy Przywara, Renata Warzecha, Patrycja Kruczek, Łukasz Kruczek.

W trakcie akademii, punktualnie o godzinie 11:11 wszyscy zebrani na sali gimnastycznej odśpiewali hymn narodowy. Była to odpowiedź na zaproszenie Ministra Edukacji Narodowej wraz z Radą Dzieci i Młodzieży przy Ministrze Edukacji Narodowej do świętowania „Dnia dla Niepodległej” i próba pobicia „Rekordu dla Niepodległej”.

Na zakończenie uroczystości dyrektor Pan Adam Urbanek i wicedyrektor Pani Danuta Tarasek złożyli oficjalne gratulacje uczniom nagrodzonym w Powiatowym Konkursie Piosenki Żołnierskiej i Patriotycznej (I miejsce, III miejsce i wyróżnienie dla SP Bobowa).


11 listopada