Aktualności‎ > ‎

11 listopada

opublikowane: 8 lis 2013, 09:24 przez Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica w Bobowej   [ zaktualizowane 8 lis 2013, 09:26 ]
Rocznica Odzyskania Niepodległości

Co roku 11 listopada obchodzimy w Polsce Święto Narodowe na pamiątkę odzyskania przez Polskę niepodległości  w 1918 roku, po 123 latach rozbiorów dokonanych przez Rosję, Austrię i Prusy (Niemcy). Dzień ten jest dniem wolnym od pracy. Główne obchody, z udziałem najwyższych władz państwowych, odbywają się w Warszawie na placu Józefa Piłsudskiego, przed Grobem Nieznanego Żołnierza.

W naszej szkole Narodowe Święto Niepodległości obchodziliśmy w piątek 8 listopada. Cała społeczność szkolna w odświętnych strojach zebrała się na sali gimnastycznej, gdzie odbyła się  uroczysta akademia upamiętniająca to wydarzenie.  Uczniowie recytowali wiersze patriotyczne, narratorzy wprowadzili nas w tematykę historyczną tamtych czasów. Uroczystość  uświetnił chór szkolny kierowany przez Pana Andrzeja Małeckiego. Chór zaprezentował kilka pieśni patriotycznych. Wśród chórzystów mogliśmy podziwiać kilkoro muzycznie utalentowanych uczniów.

W przygotowaniu uroczystości wzięli udział: P. Marta Michalik, P. Jolanta Połeć, P. Kinga Zych, P. Andrzej Połeć.

Na koniec  dyrektor szkoły Pan Adam Urbanek wręczył dzieciom i młodzieży nagrody książkowe za najlepsze prace plastyczne w konkursie bibliotecznym (lista nagrodzonych w zakładce: Biblioteka/Nowości).

11 listopada