Aktualności‎ > ‎

100-lecie odzyskania niepodległości

opublikowane: 18 cze 2018, 14:12 przez Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica w Bobowej

Gwiazdy z zerówki

W niedzielę, 17 czerwca 2018 obchodziliśmy w Bobowej niebywałe święto – jubileusz 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Święto zorganizowali: Burmistrz Bobowej, Przewodniczący Rady Miejskiej i Stowarzyszenie Gryf. Uroczystość rozpoczęła się Mszą św. w intencji Ojczyzny celebrowaną przez ks. biskupa Leszka Leszkiewicza.

Po Mszy św. w uroczystym orszaku udaliśmy się na plac przy ZSO w Bobowej na dalszą część imprezy. Delegacje złożyły kwiaty pod pomnikiem Józefa Piłsudskiego i Bolesława Wieniawy Długoszowskiego. Reprezentacje młodzieży udały się na cmentarz, by złożyć wiązanki kwiatów na grobach poległych żołnierzy. Odśpiewano hymn państwowy.

Po hymnie uroczystość kontynuowano na scenie, gdzie też dużo się działo: przemawiali gospodarze i goście, występowali artyści, a wśród nich dzieci z naszej szkolnej zerówki.

Dzieci z klasy „0” grupa 5 przygotowane przez wychowawczynię Marię Ziomek przepięknie zatańczyły poloneza – nasz polski taniec narodowy oraz wyrecytowały dwa patriotyczne wiersze: „Kto ty jesteś? – Polak mały” i „Barwy ojczyste”. Swoim występem wzruszyły publiczność wywołując lawinę braw. 

Bezpośrednio po swoim występie dzieci wręczyły zaproszonym gościom balony w barwach biało-czerwonych, a potem wszyscy - niezależnie od wieku, dorośli i dzieci - na dany znak widowiskowo wypuścili balony ku niebu.

To nie jedyna ważna chwila dla zerówkowiczów. Dzieciaki wystąpiły ponownie w tańcu hiszpańskim tuż przed gwiazdą wieczoru, którą był zespół Łzy. I po raz kolejny bardzo efektownie zatańczyły skradając serca widowni.

Naszych uczniów widać było też i poza sceną. Starsze dziewczęta ubrane w piękne pogórzańskie stroje służyły gościom i publiczności – rozdawały kotyliony, baloniki czy prospekty.

Impreza zakończyła się pokazem fajerwerków w kolorze biało-czerwonym. 


100-lecie niepodległości.pptx