Trójka LKS-u 3 drużyną w Polsce!

opublikowane: 9 lip 2017, 11:51 przez Zespół Szkół nr 1 Bobowa


Brązowe medale 
dla LKS Bobowa

W X edycji Ogólnopolskiego Finału o Puchar Kinder + Sport rozgrywanego w hali MOSiR w Zabrzu zawodnicy LKS-u po 3 dniach wyczerpujących rozgrywek zajęli 3 miejsce.

W I etapie rozgrywek wygrali mecze z: UKS Volley Wałcz 2:0, SP 11 Kędzierzyn – Koźle 2:0, UKS Remis Świdnik 2:0. W drugiej rundzie pokonali przeciwników z IKS Atak Elbląg 2:1, Stahlberg KaEmKa Starogard Gdański 2:0, UKS 22 Kraków 2:1. W 3 fazie rozgrywek pokonali LKPS Borowno SP Stary Broniszew 2:0, SP 12 KS Lechia Tomaszów Mazowiecki 2:0, DMKS Plas Kielce 2:0.

W meczu półfinałowym po zaciętym meczu ulegli drużynie Witamy Łódź 0:2, i w emocjonującym i pełnym zwrotów akcji  meczu o 3 miejsce pokonali drużynę UMKS MOS Wola Warszawa 2:1 zdobywając brązowe medale!

Skład drużyny: Szymon Wacławik, Maciej Bogusz, Jakub Kuk, Krzysztof Szpila. Do turnieju chłopców przygotowywali trenerzy: Paweł Popardowski i Iwona Ćwikła.

Oprócz sportowej rywalizacji w czasie tego święta siatkówki była okazja spotkać się ze znanymi siatkarzami oraz lekkoatletami. Imprezę zaszczycili swoją obecnością m.in. Piotr Gruszka, Sebastian Świderski, Wojciech Grzyb, Paweł Woicki, Piotr Gacek, Paweł Zagumny, Bartosz Bednorz, Szymon Majewski, Monika Pyrek, Oktawia Nowacka. Można było z nimi porozmawiać, zebrać autografy i zrobić pamiątkowe zdjęcia.

LKS Zabrze.pptx


Zakończenie roku szkolnego 2016/17

opublikowane: 23 cze 2017, 07:48 przez Zespół Szkół nr 1 Bobowa   [ zaktualizowane 23 cze 2017, 07:48 ]


Nadszedł czas upragnionych wakacji!

23 czerwca uczestniczyliśmy w uroczystym zakończeniu roku szkolnego 2016/17. 

O godzinie ósmej w szkole zebrały się dzieci z zerówek, które zaprezentowały swoim rodzicom krótki program artystyczny, a następnie odebrały dyplomy i pożegnały się ze swoimi wychowawczyniami. 

Uroczyste zakończenie roku szkolnego dla uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum rozpoczęło się Mszą św. w kościele parafialnym o godzinie 9.00, której przewodniczył ks. Tomasz Gołąbek. Po Mszy św. cała społeczność szkolna udała się za sztandarem na teren szkoły.

Tam uroczystość rozpoczęła się od wykonania przez szkolny zespół muzyczny hymnu szkoły, który dzień wcześniej został przyjęty uchwałą Rady Pedagogicznej. Od dziś hymn ten będzie śpiewany na szkolnych uroczystościach.

Po krótkim przemówieniu dyrektora szkoły p. Adama Urbanka i życzeniach przewodniczącego Rady Rodziców p. Rafała Dąga nastąpiło wręczenie nagród książkowych ufundowanych przez Radę Rodziców dla wyróżnionych uczniów. 

Jako pierwsi świadectwa i nagrody odbierali najlepsi uczniowie wytypowani uchwałą Rady Pedagogicznej:

w kategorii klas 1-3 szkoły podstawowej – Tomasz Ryzner

w kategorii klas 4-6 szkoły podstawowej – Aleksander Prokop

w kategorii gimnazjum – Aleksandra Gryzło

Gratulujemy wszystkim nagrodzonym!

Po części oficjalnej wszyscy udali się do klas po odbiór świadectw. Zatem wakacje można uznać za rozpoczęte. 

Wszystkim uczniom i nauczycielom życzymy udanych, bezpiecznych i słonecznych wakacji!


Zakończenie roku szkolnego.pptx


Głosujcie na PODWÓRKO TALENTÓW NIVEA!

opublikowane: 22 cze 2017, 10:38 przez Zespół Szkół nr 1 Bobowa

Chcesz „WYGRAĆ PODWÓRKO TALENTÓW NIVEA” 

dla swojej społeczności, oto kilka kroków co należy zrobić:

  •          Wejdź na stronę: www.podworko.nivea.pl
  •          Załóż swoje konto pocztowe (jeżeli nie posiadasz)  oraz zarejestruj się na stronie: www.nivea.pl
  •          Wybierz lokalizację, na którą chcesz głosować
  •          Do 31 lipca głosuj codziennie i zachęcaj do tego również swoich znajomych, rodzinę oraz społeczność
  •          20 lokalizacji z największą liczbą głosów wygra „PODWÓRKO TALENTÓW NIVEA”

PAMIĘTAJ KAŻDY GŁOS JEST CENNNY!!!

Ciekawostka:  500 osób oddając głos codziennie w ciągu tygodnia = 3500 głosów, na miesiąc 108500!


Głosujcie, aby w naszej miejscowości powstał nowy plac zabaw 

PODWÓRKO TALENTÓW NIVEA, 

gdzie będziecie mogli się bawić i spędzać czas! 

Czekamy na Wasze głosy!Ogólnopolski Turniej Minisiatkówki trójek

opublikowane: 22 cze 2017, 10:20 przez Zespół Szkół nr 1 BobowaMedale dla LKS Bobowa

W hali ZS nr 1 w Bobowej rozegrano Ogólnopolski Turniej Minisiatkówki dziewcząt i chłopców w kategorii trójek. W turnieju wzięło udział 14 zespołów podzielonych na dwie grupy. 

W grupie I najlepszy okazał się LKS Bobowa I w składzie: Wacławik Szymon, Bogusz Maciej, Szpila Krzysztof, Kuk Jakub. Drugie miejsce zajął UKS 22 Kraków, a trzecie MKS Będzin.Wszystkie te zespoły przygotowują się do Ogólnopolskiego Finału minisiatkówki w Zabrzu. Pozostałe miejsca zajęli: 4. LKS Bobowa 3, 5. UKS Leżajsk, 6. LKS Bobowa 2, 7. MKS Podkarpacie.

W grupie II wszystkie mecze wygrał UKS Kraków, drugie miejsce zdobył LKS Bobowa I w składzie: Paczuła Sylwester, Połeć Kamil, Gryzło Hubert. Trzecie miejsce zdobyła drużyna MKS Podkarpacie I w składzie: Kuropatwa Karolina, Niepsuj Julita, Jurek Magdalena.

Ogólnopolski Turniej Minisiatkówki trójek.pptx


Komers

opublikowane: 21 cze 2017, 11:19 przez Zespół Szkół nr 1 BobowaZabawa na parkiecie


Po oficjalnym pożegnaniu w szkole młodzież udała się do zajazdu „Ostoja” na tzw.  komers czyli zabawę na zakończenie szkoły.
Drodzy Absolwenci!

23 czerwca otrzymacie świadectwa ukończenia szkoły. Wspólnie przeszliśmy długą i ciekawą drogę. To w murach naszej szkoły precyzowały się Wasze poglądy i zainteresowania. 

I choć dotarliście do mety ważnego etapu Waszego życia, pamiętajcie, że do mety przybywa się tylko po to, aby wyruszyć w dalszą drogę. Sięgajcie po nowe doświadczenia pamiętając, że los sprzyja odważnym.  Wy wielokrotnie dawaliście dowody, że nie boicie się wyzwań. Pragniemy, abyście tacy pozostali.

Życzymy Wam dalszej wytrwałości i sukcesów w nowych szkołach.

                                                                                                                                                        Dyrekcja i nauczyciele

 

Komers.pptx


Pożegnanie klas III gimnazjum

opublikowane: 21 cze 2017, 11:09 przez Zespół Szkół nr 1 Bobowa

Dziękujemy za trud, 
serce, wyrozumiałość...

„Dziękujemy za trud, serce, wyrozumiałość…” to motto uroczystości pożegnania klas III gimnazjum, która odbyła się 20 czerwca 2017 na sali gimnastycznej. W uroczystości udział wzięli uczniowie klas III i II gimnazjum, dyrekcja szkoły, wychowawcy, nauczyciele, rodzice i zaproszeni goście: Burmistrz Bobowej Wacław Ligęza, Przewodniczący Rady Miejskiej w Bobowej Stanisław Tabiś i Przewodniczący Rady Rodziców Rafał Dąga. 

Najpierw dyrektor szkoły Adam Urbanek dokonał podsumowania osiągnięć uczniów kończących szkołę. Następnie głos zabrali zaproszeni goście życząc trzecioklasistom sukcesów w nauce w wybranych przez siebie szkołach oraz szczęścia w dalszym życiu. 

Dyrektor wraz z panią dyrektor Danutą Tarasek wręczyli nagrody książkowe najlepszym uczniom oraz listy gratulacyjne i pochwalne wyróżnionym rodzicom. Podczas tej uroczystości młodzież klas trzecich przekazała sztandar szkoły młodszym kolegom. 

W dalszej części programu młodzież gimnazjalna klas II przeobraziła się we wróżbitów. Korzystając z nadprzyrodzonych mocy, kart tarota, magicznej kuli i innych wróżebnych akcesoriów przewidywała przyszłość naszych absolwentów zanurzając się jednocześnie w ich barwnej przeszłości. Po seansie u wszechwiedzącego szamana każdemu coś się dostało, nikt nie został pominięty. Jedni poznali swoją przyszłość, inni się ubawili, a wychowawcy klas trzecich dostali rachunek do zapłacenia.

Trzecioklasiści podziękowali nauczycielom i wychowawcom za trud ich wychowania i kształcenia recytując wymowne sentencje, śpiewając znane piosenki i wręczając symboliczne kwiaty. Na koniec w prezentacjach multimedialnych przypomnieli wszystkim swoje szkolne lata poczynając od przedszkola, poprzez szkołę podstawową, aż po gimnazjum. Tegoroczni trzecioklasiści to wychowankowie pani  Haliny Przywara (3a) i pani Renaty Warzecha (3b). 


Zakończenie klas trzecich gimnazjum.pptx


Akademia ekologiczna

opublikowane: 21 cze 2017, 06:32 przez Zespół Szkół nr 1 Bobowa   [ zaktualizowane 21 cze 2017, 07:08 ]


Prąd oszczędzamy – 
o środowisko dbamy

Tuż przed zakończeniem roku szkolnego odbyła się w naszej szkole akademia poświęcona sprawom ekologii i ochrony środowiska. Na akademii zgromadziła się cała społeczność szkolna ubrana „na zielono”, aby zaakcentować ekologiczne święto. Gościem specjalnym była Pani Barbara Falisz - pracownik Urzędu Miejskiego w Bobowej, inspektor do spraw ochrony środowiska, która wspomniała o proekologicznych inwestycjach gminy.

Uczniowie klasy 4a  pod kierunkiem Pani Magdaleny Bogusz przygotowali na tę okoliczność zabawną część artystyczną. Zaprezentowali skecz „Jak na Śląsku energię oszczędzano?” z Bercikiem i Andzią w rolach głównych, porady „Jak Ty możesz chronić środowisko?”, a na koniec wesołą ekologiczną piosenkę. 

Podczas akademii dokonano podsumowania szkolnej akcji ”Zbieramy butelki plastikowe i zakrętki – dbamy o środowisko, w którym się wychowujemy i mieszkamy – pomagamy potrzebującym”. W roku szkolnym 2016/17 w akcji wzięło udział 208 uczniów. Zebrali oni łącznie 278 868 zakrętek i 47 381 butelek plastikowych, co daje razem 326 249 sztuk surowców wtórnych.

Najwięcej surowców wtórnych w naszej szkole zebrały klasy:

1 miejsce – 4b SP (39 970)

2 miejsce – 4a SP (29 086)

3 miejsce – 2a SP (25 718) 

Gratulujemy!

Uczniom najbardziej zaangażowanym wręczono drobne nagrody ufundowane przez Urząd Miejski w Bobowej i Radę Rodziców przy Zespole Szkół nr 1 w Bobowej, natomiast wszyscy uczestnicy akcji otrzymali pamiątkowe dyplomy. Nagrody i dyplomy wręczali dyrektor szkoły Pan Adam Urbanek i z-ca dyrektora Pani Danuta Tarasek.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom akcji, zarówno uczniom za zbiórki surowców wtórnych jak i nauczycielom za skrupulatną ich dokumentację. Dziękujemy również firmie BUDIMET w Bobowej za darmowy transport tychże surowców do skupu. Za środki pozyskane ze sprzedaży butelek Szkolne Koło Ligi Ochrony Przyrody zakupi krzewy płożące na zagospodarowanie skarpy nowo wybudowanego ogrodzenia od strony sali gimnastycznej.

Najważniejszy nie jest tutaj jednak zysk finansowy, lecz budowanie świadomości proekologicznej u dzieci i młodzieży. Cieszy nas fakt, iż odpady te nie trafiły do naszych pieców czy na wysypiska śmieci, lecz zostaną powtórnie przetworzone nie stanowiąc zagrożenia dla środowiska przyrodniczego.  

Zakrętki zbieraliśmy, aby pomóc zakupić wózek inwalidzki dla niepełnosprawnego chłopca Rafała Babicza. Rafał i jego rodzice, którzy sukcesywnie odbierali zebrane zakrętki dziękują za okazaną im pomoc.

Na akademii dokonano też wręczenia dyplomów i nagród laureatom i wyróżnionym w wewnątrzszkolnym konkursie plastycznym „Jak dbamy o naszą planetę?”.

Ponadto wręczono nagrody i dyplomy dla uczniów wyróżnionych w konkursie matematycznym „Kangur”, konkursie języka angielskiego „Galileo” oraz gminnym konkursie piosenki w języku angielskim.  Wszystkim nagrodzonym gratulujemy!

Całą uroczystość przygotowały nauczycielki przyrody Pani Magdalena Bogusz i Pani Anna Marczyk.

Uroczystość ta była również okazją do pożegnania przez społeczność uczniowską dwóch nauczycielek: Pani Anny Oratowskiej i Pani Barbary Pater, które z dniem 1 września odchodzą na zasłużoną emeryturę oraz do złożenia im słów podziękowania za wysiłek i trud włożony w wieloletnią pracę z uczniami.  Dziękujemy!

 

Akademia ekologiczna.pptx

Podsumowanie programu "Mały Mistrz"

opublikowane: 20 cze 2017, 13:11 przez Zespół Szkół nr 1 Bobowa


"Mały Mistrz" zakończony

Program „Mały Mistrz” skierowany był do dzieci z klas I-III szkół podstawowych, a jego ideą było propagowanie aktywnej postawy. 

W naszej szkole program ten realizowano w latach 2014-2017. Uczestniczyły w nim przez 3 lata (od klasy pierwszej po trzecią) 4 oddziały klasowe: 3awych. Agnieszka Święs, 3b – wych. Patrycja Kruczek, 3c – wych. Dorota Rysiewicz, 3d – wych. Aneta Fyda. Zajęcia sportowe w ramach programu prowadziła wraz z wychowawczyniami nauczycielka wychowania fizycznego Magdalena Sowa.

W czasie trwania programu dzieci poznawały poszczególne dyscypliny sportowe: siatkówka, koszykówka, piłka nożna, piłka ręczna, lekkoatletyka, gimnastyka. Realizowane były również zajęcia na basenie, lodowisku, zabawy na śniegu oraz jazda na rowerze. Na zakończenie zajęć dzieci otrzymały legitymacje, w których zaznaczono kolejno zdobywane sprawności. Gratulujemy! 

Mały Mistrz.pptx


Kolędnicy misyjni w Ludźmierzu i Rabkolandzie

opublikowane: 20 cze 2017, 03:54 przez Zespół Szkół nr 1 Bobowa


Na poważnie i na wesoło

19 czerwca, pięknego, słonecznego dnia kolędnicy misyjni z Bobowej i Brzany wybrali się na pielgrzymkę do Ludźmierza. Była to forma podziękowania za trud kolędowania w grudniu ubiegłego roku, kiedy to zbierali ofiary dla dzieci w krajach  misyjnych.

W Sanktuarium Matki Bożej Ludźmierskiej uczestniczyli we Mszy św. celebrowanej przez ks. Tomasza Gołąbka. Następnie w sali multimedialnej obejrzeli film dotyczący historii tego miejsca słynącego z wielu cudów.  Zwiedzili sanktuarium z figurką Matki Boskiej Ludźmierskiej zwanej Gaździną Podhala oraz usytuowany tuż obok Ogród Różańcowy. Tam odmówili modlitwę różańcową i cieszyli się  pięknem otaczającej ich przyrody. Podziwiali pomnik św. Jana Pawła II oraz ołtarz papieski.

Potem udali się do parku rozrywki „Rabkoland” w Rabce-Zdroju, gdzie korzystali z oferowanych atrakcji takich jak: Wielki Młyn, Łódź Wikinga, Musik Express, Autodrom, Latający Autobus, Straszny Dwór, Dom Śmiechu, Odwrócony Dom i wielu innych. Po szaleństwach w „Rabkolandzie” zmęczeni, ale zadowoleni, ze śpiewem na ustach wrócili do swoich domów.

Kolędnikom misyjnym towarzyszyli: p. Lucyna Hartig, p. Małgorzata Molendowicz, p. Ewa Potoczek, p. Jolanta Połeć, siostra Rozaria i ks. Tomasz Gołąbek. 

Wycieczka kolędników misyjnych.pptx


Wojewódzka gimnazjada w siatkówce plażowej chłopców

opublikowane: 20 cze 2017, 01:32 przez Zespół Szkół nr 1 Bobowa

Bobowa zajęła V miejsce 

12 czerwca w Myślenicach odbyła się wojewódzka gimnazjada w siatkówce plażowej chłopców. 
Powiat gorlicki reprezentowali uczniowie naszej szkoły po wygraniu zawodów powiatowych. 

Nasza drużyna grając w składzie: Wojtaczka Eryk, Krupa Miłosz, Sobol Bartłomiej, trener Popardowski Paweł zajęła V miejsce. W finale wojewódzkim startowało 9 drużyn, zawody wygrała drużyna z Libiąża.  


Wojewódzka gimnazjada w piłce plażowej chłopców.pptx


1-10 of 604