Wolontariusze na oddziałach onkologicznych

opublikowane: 19 mar 2018, 14:24 przez Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica w Bobowej

Wizyta wolontariuszy na oddziałach onkologicznych Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie-Prokocimiu

Dnia 13 marca wolontariusze ze Szkoły Podstawowej i Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Bobowej wybrali się z wizytą do małych pacjentów z trzech oddziałów onkologicznych w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie- Prokocimiu. Wcześniej Szkolne Koła Wolontariatu zorganizowały w swoich szkołach zbiórkę środków higienicznych i zabawek dla chorych dzieci. W akcję włączyło się również Niepubliczne Przedszkole „Uśmiech Dziecka” w Ciężkowicach. Udało się zebrać imponującą liczbę pampersów, pościeli, prześcieradeł, podkładów higienicznych, kremów i emulsji. Ofiarodawcy nie zapomnieli również o zabawkach, puzzlach, grach i kolorowankach dla dzieci.

Była to już kolejna wspólna akcja Szkolnych Kół Wolontariatu ze Szkoły Podstawowej i Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Bobowej. Opiekunowie wolontariuszy cieszą się, że  uczniowie pracują bezinteresownie na rzecz potrzebujących również wtedy, gdy kontynuują naukę w szkole średniej.

W tym miejscu chcielibyśmy bardzo serdecznie podziękować wszystkim, którzy włączyli się w zbiórkę dla małych pacjentów. Każdy z Was mógł podarować dzieciom radość. A uśmiech dzieci, które toczą prawdziwą batalię o życie z okrutnym i nierównym przeciwnikiem, jakim jest nowotwór, jest bezcenny. Te Skarby mimo choroby, mimo ciężkiego leczenia, mimo iż bardzo boli, potrafią cieszyć się i czerpać radość z każdej chwili, z każdego drobiazgu. Środki higieniczne są im bardzo potrzebne i niezbędne do normalnego funkcjonowania. Rodzice często nie mają funduszy, by te wszystkie rzeczy w takich ilościach, jakie faktycznie są potrzebne, zapewnić  swoim dzieciom.

Wolontariusze i ich opiekunowie wspólnie przyznali, że ta wizyta w szpitalu była najlepszą lekcją wychowawczą dla uczniów. Wolontariusze jeszcze bardziej utwierdzili się w tym, że to co robią jest bardzo potrzebne i już zaplanowali kolejne akcje charytatywne.

 

Wizyta wolontariuszy Kraków Prokocim.doc.pptx


POWIATOWE IGRZYSKA DZIECI W MINI PIŁCE SIATKOWEJ DZIEWCZĄT

opublikowane: 16 mar 2018, 12:55 przez Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica w Bobowej

ZŁOTE DZIEWCZĘTA

Dnia 16.03.2018 roku w naszej szkole odbyły się zawody powiatowe w mini piłce siatkowej dziewcząt. 

Bobowianki zmierzyły się z przeciwniczkami z Gorlic, Łużnej, Szymbarku. Po bardzo zaciętej walce pokonały wszystkie drużyny awansując na zawody rejonowe. 

Z naszej szkoły wystąpiły:

I skład:  Rudoplhi  Oliwia, Semla Joanna, Szczepanek Aleksandra, Oślizło Julia, Semla Lidia

II skład: Fałda Aleksandra, Niepsuj Wiktoria, Obrzut Wiktoria, Śliwa Weronika, Lichoń Zofia, Lach Anna


Wyniki końcowe

I m SP BOBOWA

II m SP ŁUŻNA

III m SP GORLICE

IV m SP SZYMBARK 


Dziewczęta otrzymały pamiątkowe dyplomy i medale. 

Opiekunami zwycięskiej drużyny są: Pani Marta Niepsuj i Pan Adam Urbanek.


Powiatowa mini siatkówka dziewcząt.pptxOlimpiada Promocji Zdrowia

opublikowane: 16 mar 2018, 12:31 przez Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica w Bobowej


Szymon Kędzierski drugi w województwie 

w „Olimpiadzie Promocji Zdrowia”

Dnia 15 marca 2018 roku w krakowskim oddziale Polskiego Czerwonego Krzyża odbył się etap wojewódzki „Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia”. Jest to konkurs dla tych, którzy wiedzą, jak zdrowo i aktywnie żyć.

W wojewódzkim etapie Olimpiady uczestniczył Szymon Kędzierski – uczeń klasy 3b gimnazjum, który reprezentował powiat gorlicki. Aby się tam dostać w listopadzie wygrał etap szkolny, a w grudniu etap powiatowy znacznie pokonując punktowo rywali. Dodatkowo przeprowadził pozaszkolną akcję sportową.

W etapie wojewódzkim odbywającym się w marcu zajął drugie miejsce.

Przygotowując się do tego etapu musiał przeprowadzić akcję prozdrowotną w swoim środowisku lokalnym i ją udokumentować. Dokumentacja tej akcji również podlegała ocenie. Szymon wybrał sobie temat: Przeciwdziałanie uzależnieniom.

W swojej pracy pt. Pokusom powiedz „nie”! opisał uzależnienia od alkoholu, nikotyny, narkotyków, gier komputerowych, smartfonów i Internetu oraz ich wpływ na zdrowie i życie człowieka, jak również na jego funkcjonowanie społeczne.

Ponadto na każdym etapie konkursu Szymon rozwiązywał test dotyczący prawidłowego odżywiania, przeciwdziałania uzależnieniom, zasad udzielania pierwszej pomocy, ekologii, promocji zdrowego stylu życia.

Opiekunem ucznia jest Pani Jolanta Połeć.

Gratulujemy!

 

Rekrutacja do oddziałów przedszkolnych

opublikowane: 16 mar 2018, 10:30 przez Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica w Bobowej


Rekrutacja do klas pierwszych

opublikowane: 16 mar 2018, 10:27 przez Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica w Bobowej


Powiatowa piłka ręczna

opublikowane: 15 mar 2018, 13:42 przez Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica w Bobowej


Nasi chłopcy na drugim miejscu

15.03.2018 odbyły się Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w piłce ręcznej chłopców. Zawody odbyły się na hali w Bieczu, startowało 7 drużyn.

Chłopcy SP Bobowa w rozgrywkach grupowych wygrali z SP Brunary 13:3 i z SP Sękowa 15:7. W finale po zaciętej walce przegrali z SP Libusza 6:9. Zajęli II miejsce.

Nasza drużyna grała w składzie: Tokarz Kacper, Sobol Wojciech, Myśliwiec Damian, Fyda Konrad, Gryzło Filip, Gryzło Dawid, Podobiński Dawid, Wojtaczka Kacper, Gruca Kamil, Domin Kacper, Magiera Jakub, trener Popardowski Paweł.


Powiatowa piłka ręczna.pptx


Powiatowe Igrzyska Dzieci w mini piłce siatkowej

opublikowane: 14 mar 2018, 12:50 przez Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica w Bobowej


Mistrzostwo Powiatu 
dla SP Bobowa

5 zespołów wystąpiło w Powiatowych Igrzyskach Dzieci w mini piłce siatkowej rozgrywanych 12 marca w Bobowej. 

Bobowianie zmierzyli się z rówieśnikami z Szymbarku, Woli Łużańskiej, Biecza i Gorlic. Wygrali wszystkie mecze i uzyskali awans na zawody rejonowe.


Skład drużyny: Krzysztof Szpila, Jakub Kuk, Maciej Bogusz, Kamil Połeć, Hubert Gryzło, Tymoteusz Śliwa, Kamil Tumidajski, Kacper Ziomek, Kajetan Zarzecki, Szymon Połeć, trener Iwona Ćwikła, Paweł Popardowski.
Powiatowa siatkówka chłopców.pptx


Małopolski Konkurs Pięknego Czytania

opublikowane: 13 mar 2018, 13:55 przez Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica w Bobowej   [ zaktualizowane 13 mar 2018, 13:56 ]


Wyróżnienie 
w Małopolskim Konkursie Pięknego Czytanie 
dla Jasia Kruczka

Uczniowie naszej szkoły po raz drugi wzięli udział w Małopolskim Konkursie Pięknego Czytania, który odbył się w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Krakowie.

Honorowy patronat nad konkursem objęli: Jacek Krupa – Marszałek Województwa Małopolskiego, Jacek Majchrowski - Prezydent Miasta Krakowa, Barbara Nowak - Małopolski Kurator Oświaty, prof. dr hab. Dorota Segda - Rektor Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie.

W tym roku uczestnicy konkursu mieli za zadanie przygotować do czytania fragment ulubionej książki.

W XI edycji Małopolskiego Konkursu Pięknego czytania wzięły udział 134 szkoły z województwa małopolskiego. Konkurs poprzedzony był eliminacjami szkolnymi. Przesłuchania zwycięzców eliminacji szkolnych odbyły się 7 marca 2018 r.

W etapie międzyszkolnym uczestniczyło 356 uczniów w różnych kategoriach wiekowych ze szkół podstawowych, gimnazjum oraz szkół średnich.

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: w kategorii klas I-II SP – Jan Kruczek, klas III-IV SP – Julia Kędzierska, klas V-VII SP – Mateusz Łaś oraz gimnazjum – Emilia Romańska.

Jan Kruczek - uczeń naszej szkoły otrzymał wyróżnienie.  Dyplom odbierze podczas uroczystej gali konkursu w dniu 28 marca 2018 r. w Krakowie.

Gratulujemy Jasiowi i życzymy dalszych sukcesów!


Konkurs Pięknego Czytania.pptx


Konkurs Czytelniczy- etap gminny

opublikowane: 13 mar 2018, 13:32 przez Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica w Bobowej


„Czytaj, podróżuj, odkrywaj – spotkanie z bohaterami serii Kroniki Archeo”        Eliminacje do Powiatowego Konkursu Czytelniczego”

Dnia 28 lutego 2018 roku uczniowie wzięli udział w gminnych eliminacjach do XIX Powiatowego Konkursu Czytelniczego organizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Gorlicach. Celem konkursu było  promowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, popularyzacja wartościowej literatury oraz podniesienie poziomu czytelnictwa.

W eliminacjach gminnych, które odbyły się w Centrum Kultury w Bobowej wzięło udział 19 uczniów z 5 szkół podstawowych. Do etapu powiatowego zakwalifikowało się 3 uczestników.

Próbę rozwiązania testu sprawdzającego wiedzę na temat bohaterów i wydarzeń rozgrywających się w pierwszej części serii Kroniki Archeo pt. „Tajemnica Klejnotu Nefertiti” autorstwa Agnieszki  Stelmaszyk  podjęło 5 uczniów z naszej szkoły: Magdalena Jachowicz, Julia Kędzierska, Jabłoński Łukasz, Anna Kędzierska, Marcel Wąsowski.

Najlepiej poradziła sobie uczennica klasy IVc Magdalena Jachowicz zajmując II miejsce. Będzie ona reprezentować gminę w finale konkursu, który odbędzie się 17 maja 2018 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Gorlicach. Konkurs będzie dotyczył znajomości postaci i wydarzeń z trzech książek A. Stelmaszyk z serii kronik Archeo.


Konkurs Czytelniczy.pptx


Rekolekcje misyjne

opublikowane: 12 mar 2018, 13:29 przez Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica w Bobowej


Podsumowanie rekolekcji

W dniach 7-9 marca w naszej parafii trwały rekolekcje misyjne dla uczniów naszej szkoły i Szkoły Podstawowej w Brzanie. Prowadził je misjonarz -  ks. Piotr Boraca.

Każdego dnia rekolekcji uczniowie dowiadywali się wielu ciekawych informacji na temat misji, krajów misyjnych, misjonarzy, a w szczególności poznawali postać ks. Jana Czuby – męczennika, który zginął za wiarę w Afryce. Zajęcia rekolekcyjne odbywały się w trzech ośrodkach: szkole, „Koronce” i kościele, gdzie uczniowie udawali się pod opieką swoich nauczycieli.

W ostatni dzień rekolekcji klasy pierwsze szkoły podstawowej przygotowały w szkole (na sali gimnastycznej) pokaz strojów i tańców afrykańskich, natomiast klasy drugie i trzecie zaprezentowały serię wierszy i piosenek o tematyce misyjnej.

W „Koronce” zaś uczniowie klas starszych popisywali się zdobytą wiedzą uczestnicząc w konkursie wiedzy o ks. Janie Czuba. Tam też dokonano podsumowania konkursu plastycznego "Misje i my", który odbył się poprzedniego dnia.

Wyniki konkursów:

Konkurs wiedzy o ks. Janie Czuba

Kategoria klasy 4-6 SP

1 miejsce – kl. 6 Brzana

2 miejsce – kl. 4c Bobowa

3 miejsce – kl. 5a Bobowa

Kategoria klasy 7 SP i 2-3 GIM

1 miejsce – kl. 3b Bobowa

2 miejsce -  kl. 2b Bobowa

3 miejsce – kl. 2 Brzana

 

Konkurs plastyczny "Misje i my"

Kategoria: Prace plastyczne grupowe -  klasy 4-6 SP

1 miejsce – kl. 6 Brzana

2 miejsce – kl. 6b Bobowa

3 miejsce – kl. 4b Bobowa

Kategoria: Prace plastyczne grupowe - klasy 7 SP i 2-3 GIM

1 miejsce – kl. 2b Bobowa

2 miejsce – kl. 3 Brzana

3 miejsce – kl. 2a Bobowa

 

Kategoria: Prace plastyczne indywidualne - klasy 4-6 SP

1 miejsce – Magdalena Koszyk kl. 6b

2 miejsce – Aleksandra Przybyłowicz kl. 5c

3 miejsce – Karolina Matusik kl. 4c

Wyróżnienia:

Sebastian Wilga kl. 4a

Martyna Turska kl. 5b

Marta Sarkowicz kl. 5 Brzana

Maja Dyga kl. 4b

Emilia Kruczek kl. 4b

 

Kategoria: Prace plastyczne indywidualne - klasy 7 SP i 2-3 GIM

1 miejsce – Magdalena Wojtaczka kl. 7a

2 miejsce – Karolina Kuropatwa kl. 7a

3 miejsce – Alicja Warzecha kl. 3b

Wyróżnienia:

Zuzanna Łaś kl. 3a

Monika Dulęba 3b

Paulina Szczepanek 3a

Joanna Ligęza kl. 2b

Weronika Wolanin kl. 3a


Wszystkim zwycięzcom gratulujemy!

Rekolekcje zakończyły się Mszą św. celebrowaną przez ks. proboszcza Mariana Chełmeckiego, podczas której kazanie wygłosił rekolekcjonista ks. Piotr Boraca. Ks. Piotrowi serdecznie dziękujemy za przybycie do Bobowej i głoszone nauki rekolekcyjne. 


Rekolekcje.pptx


1-10 of 714