AktualnościSzkoła do hymnu

opublikowane: 10 lis 2019, 08:50 przez Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica w Bobowej


"Szkoła do hymnu" 
oraz 
spotkanie z policjantką 

W ubiegłym roku, w 100-letnią rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości uczniowie razem z nauczycielami w tysiącach szkół w Polsce i za granicą odśpiewali cztery zwrotki polskiego hymnu państwowego w ramach akcji „Rekord dla Niepodległej”.

W tym roku pomysł miał swoją kontynuację - tym razem pod hasłem „Szkoła do hymnu”. W piątek, 8 listopada o symbolicznej godzinie 11.11 uczniowie i nauczyciele w tysiącach szkół polskich zgłoszonych do akcji, również i w naszej bobowskiej szkole wspólnie odśpiewali cztery zwrotki „Mazurka Dąbrowskiego”, aby upamiętnić ważną dla Polaków datę – 11 listopada.

Po odśpiewaniu hymnu uczniowie podzieleni na dwie grupy wiekowe uczestniczyli w spotkaniu z policjantką - Panią Ewą Bożek, dzielnicową z Komisariatu Policji w Bobowej, która przeprowadziła prelekcję na temat bezpieczeństwa na drodze, potrzeby noszenia odblasków po zmroku, bezpiecznego poruszania się rowerem po drodze, obowiązku posiadania karty rowerowej, poszanowania mienia publicznego, cyberprzemocy oraz tragicznych skutków nadużywania napojów energetyzujących.    


Szkoła do hymnu


Stypendium szkolne

opublikowane: 7 lis 2019, 12:52 przez Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica w Bobowej

 

STYPENDIUM SZKOLNE

 

Ośrodek Pomocy Społecznej w Bobowej informuje:

 

1. Decyzje w sprawie stypendium szkolnego należy odbierać w dniach od 18 listopada do 26 listopada 2019 r. w pokoju nr 2.

2. Faktury należy składać w dniach od 18 listopada do 26 listopada 2019 r. w pokoju nr 2.

3. Wypłata stypendium od 3 grudnia do 5 grudnia 2019 r. (pod warunkiem rozliczenia się z faktur).

 

 

Szkoła Pamięta

opublikowane: 4 lis 2019, 12:29 przez Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica w Bobowej


Wolontariusze ze Szkoły Podstawowej w Bobowej uporządkowali opuszczone groby

W przeddzień Wszystkich Świętych uczniowie, należący do Szkolnego Koła Wolontariatu wraz z opiekunami, udali się na miejscowy cmentarz. Już od kilku lat włączają się w inicjatywę: „Zapal znicz na pustym grobie”.

Kontynuując  działania z poprzednich lat, w tym roku zaangażowali się w akcję "Szkoła Pamięta", w ramach której posprzątali bezimienne i opuszczone groby. Wcześniej zorganizowali zbiórkę kwiatów i zniczy, aby udekorować te groby. 

Ponadto uporządkowali i odwiedzili mogiły osób zasłużonych i cenionych w naszej społeczności. Odszukali także groby zmarłych nauczycieli oraz pracowników szkoły. Wspomnieli ich również we wspólnej modlitwie. Wolontariusze odwiedzili lokalne miejsca pamięci zapalając znicze w miejscach związanych z ważnymi wydarzeniami historii lokalnej.


Szkoła Pamięta


Dyskoteka charytatywna

opublikowane: 27 paź 2019, 13:03 przez Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica w Bobowej


Pomóż Antosi!

29 października 2019 r. w Szkole Podstawowej w Bobowej odbędzie się dyskoteka charytatywna, z której dochód zostanie przeznaczony na operację Antosi. Powiatowa piłka halowa dziewcząt

opublikowane: 27 paź 2019, 12:49 przez Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica w BobowejMISTRZYNIE POWIATU

KOLEJNE ZŁOTO DLA DZIEWCZĄT 

ZE SZKOŁY PODSTAWOWEJ W BOBOWEJ


Dnia 21.10.2019 r. w Libuszy odbyły się Igrzyska Młodzieży Szkolnej w piłce halowej. W zawodach startowało 6 zespołów. 

Dziewczęta ze Szkoły Podstawowej w Bobowej wygrały mecze w grupie.  

Następnie w meczu o pierwsze miejsce zagrały z drużyną ze Śnietnicy pokonując rywalki - tym samym awansowały na zawody rejonowe. Skład drużyny z SP Bobowa:

Szczepanek Aleksandra

Semla Joanna

Lach Ewa

Rudolphi Oliwia

Szpila Nikola

Zięba Barbara

Cieśla Aleksandra

Kurzawa Dominika

Mastalerz Weronika


Kiermasz ciast dla Tosi

opublikowane: 22 paź 2019, 13:18 przez Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica w Bobowej

Tosia potrzebuje 400 tysięcy

W dniach 23.10.2019 - 25.10.2019 szkoła organizuje kiermasz ciast.
Dochód będzie przekazany na operację dla Tosi.Wycieczka klasy 6c

opublikowane: 22 paź 2019, 13:08 przez Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica w Bobowej


Rowerem przez świat

18 października 2019 r. klasa 6c wraz z wychowawcą Panem Pawłem Popardowskim i opiekunem Panem Sylwestrem Szczepankiem była na wycieczce autokarowo-rowerowej w Szczawnicy. 

Po przyjeździe do Szczawnicy uczniowie wypożyczyli rowery i przejechali ponad 20 km jedną z najpiękniejszych tras rowerowych w Polsce brzegiem Dunajca do Czerwonego Klasztoru na Słowacji. 

 
Wycieczka klasy 6c


Patryk Kruczek ARTYSTA 2019

opublikowane: 22 paź 2019, 12:54 przez Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica w Bobowej   [ zaktualizowane 22 paź 2019, 13:21 ]


Patryk Kruczek ARTYSTA 2019 
Konkursu Wokalno-Instrumentalnego

GRAMmy na TAK!

W dniu 12 października 2019 r. w Szkole Podstawowej im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki w Świniarsku odbył się już po raz VI Konkurs Wokalno-Instrumentalny GRAMmy na TAK! Ponad 65 zgłoszeń, tym samym ponad setka muzyków, uczniów wykonywała swoje utwory na w pełni profesjonalnej scenie i profesjonalnym nagłośnieniu i oświetleniu.

Przesłuchania konkursowe odbyły się przed Komisją Konkursową w składzie: przewodnicząca pani Monika Dybel – wokalistka, trener wokalny, nauczycielka,  z dziećmi i młodzieżą, prowadząca Agencję Artystyczną MD Pro Art., pani Ewa Novel wokalistka i pedagog, koncertuje po całej Polsce i Europie z zespołem LEVI, prowadzi Firmę NoVel Art., uczestniczka VII edycji The Voice of Poland, pani Danuta Głąb nauczycielka, wokalistka, miłośniczka muzyki, pan Bartłomiej Fedko nauczyciel muzyki, muzyk, konferansjer, dj.

Wśród uczestników byli też instrumentaliści. Jeden z nich Patryk Kruczek ze Szkoły Podstawowej w Bobowej zaaranżował samodzielnie swój utwór. – Gram na akordeonie, dlatego zdecydowaliśmy się z moim tatą na piosenkę góralską „Bo jo Cię kochom”. Zaaranżowałem ją sam bo chodziłem na lekcję jazzu w Nowym Sączu, a dodatkowo chodzę tu też do szkoły muzycznej – dodaje finalista udzielając wywiadu do radia RDN Nowy Sącz.

Nagrodami dla finalistów były pamiątkowe grawery ARTYSTA 2019, nagrody rzeczowe oraz support przed koncertem Mateusza Ziółko.

 

Patryk Kruczek


6.mp4


Wojewódzka LA dziewcząt

opublikowane: 21 paź 2019, 13:14 przez Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica w Bobowej


SREBRO I BRĄZ 
W WOJEWÓDZKICH IGRZYSKACH MŁODZIEŻY SZKOLNEJ W LEKKOATLETYCE 
WYWALCZYŁY DZIEWCZĘTA 
ZE SZKOŁY PODSTAWOWEJ W BOBOWEJ

Dnia 18.10.2019 r. w Tarnowie odbyły się wojewódzkie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Indywidualnej Lekkoatletyce. W zawodach wzięli udział najlepsi zawodnicy poszczególnych powiatów, w tym również dziewczęta ze Szkoły Podstawowej w Bobowej.


Wicemistrzostwo województwa - SREBRO wywalczyła sztafeta 4x100m z SP BOBOWA w składzie:

Rudolphi Oliwia

Lach Anna

Lach Ewa

Semla Joanna

BRĄZOWY medal w województwie w skoku w dal wywalczyła Joanna Semla.

Dziewczęta otrzymały medale oraz dyplomy. Jest to najlepszy wynik w historii naszej szkoły.

Opiekunem dziewcząt jest pani Marta Niepsuj.

 

Wojewódzka LA dz

Spotkanie z policjantką

opublikowane: 21 paź 2019, 08:49 przez Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica w Bobowej


Bo bezpieczeństwo jest najważniejsze...

 

W piątek, 18 października 2019 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie dzieci z panią policjantką Ewą Bożek - dzielnicową z Komisariatu Policji w Bobowej. W prelekcji uczestniczyły najpierw dzieci z grup przedszkolnych, a później dzieci z klas 1-3. 

Pani policjantka wygłosiła krótki wykład na temat bezpieczeństwa w domu, na ulicy, podczas jazdy samochodem oraz bezpieczeństwa w sieci. Spotkanie z policjantem

 

1-10 of 950